Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


Lukáš Adamec po operácii v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: „Je tu bombová starostlivosť!“

28.10.2021

Obľúbeného speváka Lukáša Adamca v stredu 27. októbra operovali v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. Do nemocnice ho priviedol nedávny úraz, ktorý mu spôsoboval bolesti. Práve preto sa vôbec netajil tým, že sa na zákrok tešil.

Celý článok


Výnimočný zákrok ortopédov Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Nanoskopia kolena s najmenšou optikou

26.10.2021

Ortopédi Nemocnice AGEL Košice-Šaca ako prví realizovali nanoskopiu kolena s najmenšou optikou. V prípade pacientky, ktorá zákrok pred pár dňami absolvovala, išlo o ošetrenie poškodeného menisku po úraze. Výhodou je, že po 20-minútovej miniinvazívnej technike nezostanú pacientovi žiadne jazvy, viditeľné bude len miesto vpichu zavádzacej ihly.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca zaočkovali prvých záujemcov o tretiu dávku vakcíny proti COVID-19

25.10.2021

Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou koronavírusu. Na základe epidemiologickej situácie zostávajú podľa COVID automatu okresy Košice I. – IV. a Košice-okolie zaradené do II. stupňa ohrozenia (bordová farba). V zdravotníckom zariadení naďalej platí zákaz návštev a sprísnené opatrenia.

Celý článok


Ortopéd Michal Mitro odišiel z Ameriky: „Vedel som, že ak sa vrátim na Slovensko, bude to jedine do Nemocnice AGEL Košice-Šaca.“

22.10.2021

MUDr. Michal Mitro má len 29 rokov, no počas svojej kariéry stihol toho už naozaj veľa. Úspešne pôsobil v Spojených štátoch amerických, kde získal neoceniteľné množstvo skúseností, pracoval so samými zvučnými menami v oblasti medicíny, pôsobil v prestížnych nemocniciach a súčasne si dopĺňal vzdelanie. Napokon ho však životná cesta zaviedla do Nemocnice AGEL Košice-Šaca, kde pracuje ako ortopéd. Prečo sa zamestnal práve v tomto zdravotníckom zariadení a ako porovnáva situáciu na Slovensku s možnosťami v Amerike?

Celý článok


Bolesť chrbta naznačuje, že máme niečo z našich pohybových návykov zmeniť

19.10.2021

S bolesťou krku či chrbta sa počas života stretne pravdepodobne každý človek. Problémy s chrbticou trápia veľkú časť populácie. Čo je ich príčinou, ako sa ich zbaviť či ešte lepšie, ako im predchádzať? Pred pár dňami sme si pripomenuli Svetový deň chrbtice a pri tejto príležitosti sme sa zamerali na prevenciu a odporúčania, ktoré pomáhajú udržiavať zdravý pohybový aparát. Ako na zdravý chrbát a život bez bolesti radí Mgr. Martina Jurčová, vedúca fyzioterapeutov z Kliniky liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Vo Vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U. S. Steel sa spúšťa očkovanie 3. dávkou

18.10.2021

Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou koronavírusu. Okresy Košice I. – IV. a Košice-okolie sú podľa COVID automatu aj tento týždeň zaradené do II. stupňa ohrozenia (bordová farba), v zdravotníckom zariadení naďalej platí zákaz návštev a každý pacient pri vstupe do zdravotníckeho zariadenia musí mať riadne prekryté horné cesty dýchacie (nos a ústa) použitím respirátora FFP2.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca evidujú zvýšený záujem o operačné výkony

11.10.2021

Na základe epidemiologickej situácie zostávajú podľa COVID automatu okresy Košice I. – IV. a Košice-okolie zaradené do II. stupňa ohrozenia (bordová farba). V Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej platí zákaz návštev a sprísnené opatrenia.

Celý článok


Jedinečná operácia umelej kĺbovej náhrady členka: V Nemocnici AGEL Košice-Šaca ju absolvovala už 5. pacientka

8.10.2021

Unikátny zákrok, ktorý sa v rámci celého Slovenska aj Česka realizuje len v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, absolvovala 5. októbra 2021 ako piata v poradí pani Darina. Operácia umelej kĺbovej náhrady členka je indikovaná, ak má pacient kĺb nezvratne poškodený artrózou.

Celý článok


Profesor Michal Pichanič, významná osobnosť slovenskej ORL a zakladateľ chirurgie štítnej žľazy v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, oslávil 90-ku

6.10.2021

Nemocnica AGEL Košice-Šaca a Slovenská spoločnosť pre otorinolaryngológiu a chirurgiu hlavy a krku zorganizovala pri príležitosti životného jubilea prof. MUDr. Michala Pichaniča, DrSc. (90) Šačianske ORL popoludnie. Okrem odborného programu bolo popoludnie venované práve oslávencovi. Profesor, ktorý je dôležitým pilierom rozvoja slovenskej otorinolaryngológie, získal počas slávnostného podujatia Zlatú medailu a zároveň si zaspomínal na svoje začiatky.

Celý článok


Počas uplynulého týždňa sa v mobilnom odbernom mieste Nemocnice AGEL Košice-Šaca realizovalo viac než 1000 antigénových testov: Koľko bolo pozitívnych?

4.10.2021

Oddnes, 4. októbra 2021, sú okresy Košice I. – IV. a Košice-okolie podľa COVID automatu zaradené do II. stupňa ohrozenia (bordová farba) na základe zhoršenia epidemiologickej situácie. Z uvedeného dôvodu sa aj naďalej nariaďuje všetkým osobám prekrytie horných dýchacích ciest (nos a ústa) použitím respirátora a v platnosti zostáva aj zákaz návštev. Ako vyzerá aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca?

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca má ako jediná licenciu na implantáciu umelej náhrady menisku: Rozhovor s prvým pacientom

1.10.2021

Slavomír (46) z Košickej Polianky bol v októbri 2015 úplne prvým pacientom, ktorý v Nemocnici AGEL Košice-Šaca podstúpil jedinečnú operáciu menisku. Teraz, po takmer šiestich rokoch, sa vrátil do zdravotníckeho zariadenia, aby ukázal, ako sa mu darí, že jazvu na kolene nie je takmer ani vidieť a v súčasnosti ani „nevie“, že ho vôbec operovali.

Celý článok


Záujem o preventívne prehliadky rastie: Zamestnávatelia doprajú zamestnancom aj vyšetrenia navyše

30.9.2021

Zdravotnú lekársku prehliadku v Nemocnici AGEL Košice-Šaca podstupujú ročne tisícky klientov, ktorí si uvedomujú dôležitosť prevencie a včasného záchytu civilizačných ochorení. Záujem o prehliadky rastie zo strany zamestnávateľov aj individuálnych klientov. O ochoreniach, ktoré nás trápia najviac a príbehoch pacientov, ktorým včasná diagnostika zachránila život, hovorí PhDr. Erika Nagyová, manažérka Diagnostického centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktoré v týchto dňoch oslavuje 15. výročie od svojho otvorenia.

Celý článok


Univerzálnym liekom pre srdce a cievy sú kvalitná čokoláda a orechy

29.9.2021

Kardiovaskulárne ochorenia (KVO) sú zodpovedné za takmer polovicu všetkých úmrtí nielen v Európe, ale aj na Slovensku. Sú hlavnou príčinou invalidity a zníženej kvality života. Svetová zdravotnícka organizácia odhaduje, že mierny pokles tlaku krvi, obezity, cholesterolu a používania tabaku by incidenciu kardiovaskulárnych ochorení znížil o viac než polovicu. Keďže 29. septembra si každoročne pripomíname Svetový deň srdca, v rozhovore s kardiologičkou Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Natáliou Vaňovou, EMBA sa o tejto problematike môžete dočítať viac.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca zaviedla triáž pacientov a obmedzila vstup do zdravotníckeho zariadenia

27.9.2021

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca platí zákaz návštev a sprísnené opatrenia. Zdravotnícke zariadenie zaviedlo triáž pacientov. Hlavný vstup do budovy je počas pracovných dní otvorený do 16-tej hodiny. V neskorších hodinách a počas víkendov je možné vstupovať do budovy iba zadným vchodom.

Celý článok


Očná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca radí: Ako sa správne starať o zrak a čím si najviac škodíme?

24.9.2021

Verejná zbierka Biela pastelka, ktorej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím, prebieha počas piatka, t.j. 24. septembra aj na Poliklinike VA U. S. Steel. Pri tejto príležitosti sme oslovili očnú lekárku Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jaroslavu Zlackú, ktorá v nasledujúcom rozhovore popisuje situáciu na Slovensku a poukazuje na viaceré dôležité témy.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa starajú o pacienta na umelej pľúcnej ventilácii, zákaz návštev platí aj naďalej

20.9.2021

Od minulého týždňa sú Košice I. – IV. podľa COVID automatu zaradené do I. stupňa ohrozenia (červená farba) na základe zhoršenia epidemiologickej situácie. Z uvedeného dôvodu sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca nariadilo prekrytie horných dýchacích ciest (nos a ústa) použitím respirátora a zakázali sa návštevy. Ako vyzerá aktuálna situácia v zdravotníckom zariadení?

Celý článok


Vďaka ktorým potravinám si budujeme lepšiu imunitu a čo zabaliť školákom na desiatu?

16.9.2021

Teplé dni čoskoro vystriedajú tie chladnejšie, a preto je na mieste myslieť nielen na vhodné vitamínové doplnky, ale aj na správnu a zdravú stravu. Ako by mal vyzerať ideálny jedálniček? Na otázky odpovedá nutričná terapeutka Nemocnice AGEL Košice-Šaca Jana Parnicová.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Zákaz návštev, vstup len s respirátorom a poučenie pre pacientov

13.9.2021

Oddnes, 13. septembra 2021, sú Košice I. – IV. podľa COVID automatu zaradené do I. stupňa ohrozenia (červená farba) na základe zhoršenia epidemiologickej situácie. Z uvedeného dôvodu sa od 13. septembra 2021 nariaďuje všetkým osobám prekrytie horných dýchacích ciest (nos a ústa) použitím respirátora. S účinnosťou od dnešného dňa platí v Nemocnici AGEL Košice-Šaca aj zákaz návštev.

Celý článok


Svetový deň prvej pomoci: Existuje jediný dôvod, prečo ju neposkytnúť

10.9.2021

Ovládať základy poskytovania prvej pomoci by malo patriť k „povinnej výbave“ každého človeka. Podľa lekárky z Nemocnice AGEL Košice-Šaca je záujem o kurzy prvej pomoci dostatočný, avšak absolvovať jedno školenie nestačí. Svetový deň prvej pomoci, pripadajúci tento rok na 11. september, je príležitosťou pripomenúť si dôležité informácie a zásady, ktoré je potrebné dodržať v život ohrozujúcich situáciách. Na otázky odpovedala lekárka Internej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca a školiteľka prvej pomoci MUDr. Katarína Hricová.

Celý článok


Na Klinike liečebnej rehabilitácie sa ročne starajú o tisíce pacientov: Čo ich trápi a ako im vedia pomôcť?

8.9.2021

Svetový deň fyzikálnej terapie (8. september) je príležitosťou pripomenúť si prácu tých, ktorí nám pomáhajú zostať mobilnými a aktívnymi. Možno nie každému je známe, že fyzioterapia a fyzikálna terapia sú dva rozdielne pojmy. To, aký je medzi nimi rozdiel, v čom spočíva práca fyzioterapeutov a aký dopad má na dnešné deti pohodlný spôsob života, vysvetľuje Mgr. Lena Klemová, manažérka dennej zmeny z Kliniky liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca, na ktorej ročne preliečia viac ako 8-tisíc pacientov ambulantne a tisíc formou hospitalizácie.

Celý článok


Pacienti Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa môžu na vyšetrenie objednať už aj e-mailom

24.8.2021

Nemocnica AGEL Košice-Šaca zavádza novinku v objednávaní pacientov. Na plánované ambulantné vyšetrenie sa po novom môžu záujemcovia objednať aj prostredníctvom e-mailu.

Celý článok


Nové otváracie hodiny Mobilného odberného miesta Nemocnice AGEL Košice-Šaca

24.8.2021

Na základe najnovšieho príkazu z Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky sa v Mobilnom odbernom mieste Nemocnice AGEL Košice-Šaca menia otváracie hodiny antigénového testovania verejnosti.

Celý článok


Mobilné odberové miesto Nemocnice AGEL Košice-Šaca rozširuje svoje otváracie hodiny. Otestovať sa je možné aj počas víkendu

20.8.2021

Nemocnica AGEL Košice-Šaca upravuje ordinačný čas odberného miesta pre antigénové testovanie. Zdravotnícke zariadenie realizuje testovanie už výhradne iba v mobilnom odberovom mieste. Verejnosti je k dispozícii 8 hodín denne, 7 dní v týždni aj počas sviatkov.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca platí zákaz návštev: Na koho sa obmedzenie nevzťahuje?

16.8.2021

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca platí od dnešného dňa zákaz návštev pacientov. Rozhodnutie súvisí s novým covid automatom, ktorý je v platnosti tiež od dnešného dňa. Ten hovorí, že poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú zdravotnú starostlivosť v územných obvodoch okresov v stupni Monitoring, v stupni Ostražitosť alebo v 1., 2., alebo 3. stupni ohrozenia podľa Alert systému pre monitorovanie vývoja epidémie a prijímanie opatrení proti SARS-CoV-2, sú povinní zabezpečiť zákaz návštev a jeho dodržiavanie na všetkých lôžkových oddeleniach zariadenia.

Celý článok


Počet darcov krvi v lete klesá: Aké majú zásoby na Hematologicko-transfúznom oddelení Nemocnice AGEL Košice-Šaca?

13.8.2021

Ako uviedla Národná transfúzna služba SR, v letných mesiacoch stúpa počet dopravných nehôd a ťažkých úrazov vyžadujúcich si bezodkladné operačné zákroky, prebiehajú transplantačné programy. Okrem bežného naplánovaného operačného programu evidujú zvýšené požiadavky na krvné prípravky, pretože nemocničné zariadenia dobiehajú plánované operačné zákroky, ktoré boli z dôvodu pandémie COVID-19 pozastavené. Darcov krvi je momentálne menej z viacerých dôvodov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca je pripravená na prípadnú tretiu vlnu pandémie. Počas júla a augusta v nemocnici nemali žiadneho covid pozitívneho pacienta

12.8.2021

Nemocnica AGEL Košice-Šaca využila letné mesiace na dôslednú prípravu na prípadnú tretiu vlnu pandémie. Priaznivá pandemická situácia umožnila, aby si zdravotníci sčasti aj oddýchli a vybrali si dovolenky, ktoré počas prvej a druhej vlny pandémie kvôli ich permanentnému nasadeniu nemohli čerpať. Nemocnica má pripravený nový pandemický plán, kontrolou prešli technické a technologické zariadenia. V zmysle príkazu ministra zdravotníctva už nemocnica poskytuje aj možnosť verejnosti dať sa otestovať nielen komerčnými PCR testami, ale aj antigénovými testami za poplatok 5 EUR.

Celý článok


Novorodenci a seniori hospitalizovaní v Nemocnici AGEL Košice-Šaca dostali milé darčeky

6.8.2021

Vďaka záľube a šikovnosti rozdáva radosť. Spokojná pacientka Žaneta venovala Nemocnici AGEL Košice-Šaca veľkú krabicu plnú háčkovaných chobotničiek, ktoré budú spríjemňovať pobyt v zdravotníckom zariadení nielen novorodencom, ale aj seniorom.

Celý článok


Budúce zubárky získavajú praktické skúsenosti na I. Dentálnej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

3.8.2021

V ostatných týždňoch do Nemocnice AGEL Košice-Šaca zavítalo viacero študentov, ktorí si počas praxe v zdravotníckom zariadení prehlbovali štúdiom získané vedomosti. Najnovšie na I. Dentálnu kliniku, sídliacu na Poliklinike VA U. S. Steel, nastúpili dve budúce zubárky. Aké sú ich skúsenosti?

Celý článok


Všetko, čo je dôležité vedieť o dojčení

2.8.2021

Prečo je dojčenie pre dieťa tak dôležité a čo ovplyvňuje nástup laktácie? Pri príležitosti nadchádzajúceho Svetového týždňa dojčenia odpovedá na najčastejšie otázky vedúca sestra Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca PhDr. Ľubomíra Karoľová.

Celý článok


Sestry a zdravotnícki asistenti si s podporou AGEL SK už po druhýkrát zvýšili kvalifikáciu: Diplomy získalo 22 absolventov

30.7.2021

AGEL SK už niekoľko rokov aktívne spolupracuje s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, vďaka čomu si 22 absolventov, z toho až 15 sestier a zdravotníckych asistentov z nemocníc siete AGEL SK, zvýšilo prostredníctvom štúdia kvalifikáciu. Slávnostné odovzdávanie diplomov sa uskutočnilo v priestoroch Nemocnice AGEL Košice-Šaca počas štvrtkového, t.j. 29. 7. 2021, popoludnia.

Celý článok


Lekárka o opaľovaní: Kult krásy je neúprosný. Podrobne o prínose i rizikách slnečného žiarenia a starostlivosti o pokožku počas leta

29.7.2021

Bronzová pokožka je symbolom krásy a nevychádza z „módy“ ani napriek všeobecne známym rizikám, ktoré sa s opaľovaním spájajú. Dovolenková sezóna je v plnom prúde, s primárkou Estetique centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Katarínou Drotárovou sme sa preto podrobne rozprávali o zásadách bezpečného opaľovania, starostlivosti o pokožku a pigmentových škvrnách, ktoré môžu byť nepríjemnou spomienkou na leto.

Celý článok


S akými výzvami vstúpila Nemocnica AGEL Košice-Šaca do druhého polroka?

27.7.2021

Vedenie nemocnice AGEL Košice-Šaca bilancuje polročné obdobie ovplyvnené epidémiou koronavírusu. V nemocnici hospitalizovali 7 628 pacientov, odobrali 23 610 vzoriek na zistenie prítomnosti ochorenia COVID-19, podali 21 724 očkovacích dávok a na svet prišlo 1 030 bábätiek. Aké výzvy čakajú zdravotnícke zariadenie v najbližšom období?

Celý článok


Starostlivosť o bábätká v horúčavách: Ako obliekať novorodencov a zvládnuť tropické noci, odporúčania pred cestou autom a k prechádzkam

26.7.2021

Horúčavy sú pre bábätká nebezpečné. Preto je veľmi dôležité vedieť, ako sa o novorodeniatka a dojčatá počas teplých letných mesiacov postarať a čomu sa vyhnúť. Téme sa venuje primárka Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Slávka Virágová, PhD.

Celý článok


Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie. Viete, ako poskytnúť prvú pomoc

21.7.2021

Letné mesiace majú špecifickú príchuť a viac ako inokedy v roku si počas nich doprajeme zábavu, výlety, šport a cestovanie. Na čo si dávať pozor, aby sa prázdninové aktivity neskončili nepríjemnou skúsenosťou a zbytočný úraz nedal predčasnú bodku za letnou zábavou? Na to, ako to v týchto dňoch vyzerá na urgentnom príjme a čo robiť v prípade, že sa prázdninové dobrodružstvo skončí zranením, sme sa pozreli s lekármi z Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Pitný režim športovcov: Koľko vypotíme, aké množstvo tekutín by sme mali prijať a prečo je voda pre naše telo taká dôležitá?

20.7.2021

Voda je základom ľudského organizmu. Tvorí viac ako polovicu celkovej váhy každého človeka, pričom tí pevnejší majú v tele viac vody ako štíhlejší. Preto sa obézni ľudia veľa potia a sú častejšie smädní. Bežnou chybou je, že mnohí ľudia vyčkávajú až do momentu pocitu smädu, ktorý je už často varovným príznakom dehydratácie. Pravidelné dodržiavanie pitného režimu by sme pre správne fungovanie organizmu mali mať na mysli nielen v bežnom živote, ale zvýšenú pozornosť by sme mu mali venovať predovšetkým v čase športového výkonu, bez ohľadu na to, či ide o profesionálnu alebo len rekreačnú úroveň. Téme sa venuje kardiologička Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Natália Vaňová, EMBA.

Celý článok


Budúci lekári získavajú v Nemocnici AGEL Košice- Šaca praktické skúsenosti

16.7.2021

Personál Nemocnice AGEL Košice-Šaca v týchto dňoch dopĺňajú študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach pripravujúci sa na svoje budúce povolanie. Odbornú prax v rôznych zdravotníckych odboroch absolvuje v šačianskej nemocnici počas leta až 60 študentov.

Celý článok


Čo urobia ľadové nápoje s hlasivkami a ako sa zbaviť zachrípnutia?

13.7.2021

Už neraz sa mnohým stalo, že počas horúceho dňa vypili chladený nápoj a zostali zachrípnutí. Ako sa popasovať s takýmito neželanými ťažkosťami a kedy je potrebné vyhľadať pomoc odborníka? Vysvetľuje ORL lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Valéria Doláková.

Celý článok


Aktívnemu športovcovi hrozila výmena kolena: Po operácii v Nemocnici AGEL Košice-Šaca „zdolal“ na bicykli Slovensko

9.7.2021

Prognózy vôbec neboli ružové. Vášnivému športovcovi diagnostikovali artrózu 2. – 3. stupňa, no s verdiktom „výmena kolena“ sa Róbert Hranák nezmieril. V Nemocnici AGEL Košice-Šaca podstúpil šiestu operáciu, vďaka ktorej si mohol splniť sen. Hoci sa musel vzdať všetkých behavých športov aj futbalu, objavil čaro bicykla a podarilo sa mu niečo, čo predtým, pri svojich zdravotných problémoch, považoval za nemožné.

Celý článok


Lekár o liečbe kmeňovými bunkami: Pacientov, ktorí prišli na amputáciu a chodia, máme desiatich

7.7.2021

Vynikajúci odborník MUDr. Ján Babík, CSc., ktorý stál pri zrode vývoja liečby popálenín na Slovensku, pracuje na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici AGEL Košice-Šaca už 50 rokov. Osobne je tak svedkom toho, ako sa medicína posúva vpred. Od roku 2013 používajú v zdravotníckom zariadení bunkovú liečbu so zameraním na diabetickú nohu a kritickú ischémiu končatín s hroziacou amputáciou. Súčasne realizujú výskum kožnej náhrady s možnosťou nosiča buniek pre liečbu rozsiahlych popálenín a bunkovú liečbu využíva aj Chirurgická klinika pri liečbe Crohnovej choroby a na chronické perianálne fistuly.

Celý článok


Chcete schudnúť? Návod a odporúčania nutričnej terapeutky a lekára z Nemocnice AGEL Košice-Šaca

6.7.2021

Plavková sezóna je v plnom prúde a mnohí sa ešte narýchlo snažia zbaviť nadbytočných kilogramov. Ako by mal vyzerať ideálny jedálniček? Je lepšie chudnúť v lete alebo v zime či ako predísť jojo efektu? Na otázky odpovedajú nutričná terapeutka Nemocnice AGEL Košice-Šaca Jana Parnicová a všeobecný lekár Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Lukáš Olšavský.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca získala ocenenie Zlatý Aeskulap

2.7.2021

Spoločnosť AGEL a.s. udelila Nemocnici AGEL Košice-Šaca ocenenie Zlatý Aeskulap za rok 2019 v kategórii Spoločnosť roka.

Celý článok


Mobilné odberné miesto Nemocnice AGEL Košice-Šaca zostáva v prevádzke

1.7.2021

Napriek tomu, že sa viaceré mobilné odberné miesta v ostatných dňoch rušia, mobilné odberové miesto pred Nemocnicou AGEL Košice-Šaca je v gescii zdravotníckeho zariadenia, takže prevádzka bude fungovať aj naďalej.

Celý článok


Hyperbarickú komoru v Nemocnici AGEL Košice-Šaca využívajú pacienti aj potápači

29.6.2021

Nemocnicu AGEL Košice-Šaca každoročne navštevujú potápači, ktorí čistia vodné plochy v okolí. Hyperbarickú komoru využívajú k regenerácii a trénovaniu suchého ponoru. Oxygenoterapia v komore zabezpečí ľudskému telu 20-násobne vyšší prísun kyslíka, pomáha pri detoxikácii a regenerácii organizmu.

Celý článok


Začala sa edukácia budúcich mamičiek v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Čo všetko sa môžu dozvedieť?

28.6.2021

Ako sa starať o novorodenca, na čo všetko sa treba pripraviť, ale aj na mnohé ďalšie otázky dostávajú mamičky vďaka edukačným stretnutiam požadované odpovede. Cieľovou skupinou sú ženy, ktoré sa rozhodli rodiť práve v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Aké „nástrahy" na nás číhajú pri zapnutej klíme či ventilátore? Môžeme sa ochladzovať po celý deň?

25.6.2021

Teploty sa aktuálne šplhajú na extrémne hodnoty a ľudia sa snažia schladiť rôznymi spôsobmi. Napriek horúčavám to ale netreba preháňať. Je vhodnejšia klimatizácia alebo ventilátor, ako sa zbaviť bolestí spôsobených prievanom a na čo nesmieme zabúdať pri ochladzovaní? Odpovedá všeobecný lekár Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Lukáš Olšavský.

Celý článok


Letné horúčavy zvyšujú riziko prehriatia organizmu: Opatrní musia byť najmä ľudia užívajúci lieky

22.6.2021

Vysoké letné teploty so sebou prinášajú nebezpečenstvo prehriatia organizmu a tepelného úpalu. Ako sa prejavujú, ktoré ochorenia zvyšujú riziko ich vzniku a čo robiť v prípade, ak k prehriatiu dôjde, vysvetľuje všeobecná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Tímea Molek Dánielová.

Celý článok


Psychologička Nemocnice AGEL Košice-Šaca: „Neodhalené psychické problémy sa môžu prejaviť telesnými ťažkosťami“

18.6.2021

Asi nikto z nás si pred viac ako rokom, keď sme na Slovensku zaznamenali prvý prípad ochorenia COVID-19, nedokázal predstaviť, čo všetko budeme musieť v súvislosti s koronavírusom podstúpiť a ako dlho to bude trvať. Strach z ochorenia, strata sociálnych kontaktov, obmedzenia, neustále sa meniace opatrenia, dlhodobá nedostupnosť dovtedy bežných vecí a služieb. Ak by nám predtým niekto povedal, že naše deti sa budú celý rok učiť z domu, vnúčatá nebudú môcť navštevovať starých rodičov a do prírody budeme potrebovať test, ťažko by sme mu uverili. Každý z nás sa so situáciou musel vysporiadať. Niekomu sa to darilo lepšie, inému ťažšie, no skúsenosť, ktorou sme prešli a ktorej ešte stále čelíme, nás všetkých ovplyvnila. O dopade koronavírusu na naše duševné zdravie hovorí klinická psychologička Nemocnice AGEL Košice-Šaca PhDr. Mária Humeníková.

Celý článok


Motorkári a hutníci pustili žilou: Darovali desiatky litrov krvi

18.6.2021

Hematologicko-transfúzne oddelenia zaznamenávajú pokles darcov krvi. Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa v rámci šírenia osvety pripojila k projektu „SOM TVOJA KRV, ZACHRÁNIM TI ŽIVOT,“ zameranému na účastníkov cestnej premávky. Najvzácnejšiu tekutinu darovali už tradične aj hutníci.

Celý článok


Lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta

17.6.2021

Slnečné lúče sú čoraz intenzívnejšie, a preto je nevyhnutné myslieť nielen na ochranu kože, ale aj očí. Existuje rozdiel medzi starostlivosťou o zrak počas zimných mesiacov a v lete? Podľa čoho si vybrať správne slnečné okuliare? Sú lepšie „obyčajné“ sklá alebo polarizačné? Prečo je ochrana proti UV žiareniu dôležitejšia u detí? Očná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jaroslava Zlacká v nasledujúcom rozhovore odpovedá na všetky otázky.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca pripravuje pre budúce mamičky novinku

15.6.2021

Čo je potrebné vedieť o dojčení po pôrode a ako sa starať o novorodenca? Vďaka plánovaným edukačným stretnutiam budú mať budúce mamičky odpovede na všetky otázky. Cieľovou skupinou sú ženy, ktoré plánujú rodiť práve v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Chcete sa okúpať v prírodných vodách? Lekárky Nemocnice AGEL Košice-Šaca upozorňujú na možné riziká

7.6.2021

Opatrenia sa uvoľňujú, teplota stúpa a rovnako tak aj záujem ísť sa schladiť. Viacerých lákajú bazény či prírodné vody. Na čo si však treba dávať pozor? Čo je dôležité urobiť po kúpaní a aké zdravotné riziká na nás môžu „číhať“? Na otázky odpovedajú lekárky Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Primár Erik Dosedla: Za mojím úspechom sa skrýva množstvo práce a odriekania

4.6.2021

Primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca zasvätil celý svoj profesijný život tomu najkrajšiemu povolaniu. Za šestnásť rokov priviedol na svet približne 4000 detí. Doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA (39), ktorý sa na pôrodnej sále cíti ako doma, neustále pracuje na svojom rozvoji a najnovšie sa tak môže pochváliť hodnosťou docent. Aké sú jeho ďalšie kariérne méty a čo by poradil dnešným študentom medicíny?

Celý článok


Kristína o pôrode: Prečo si vybrala Nemocnicu AGEL Košice-Šaca a aké má skúsenosti?

2.6.2021

Speváčka Kristína Peláková (33) prežíva to najkrajšie obdobie svojho života. S manželom Mariánom sa začiatkom mája dočkali vytúženého bábätka, ktoré sa vypýtalo na svet v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. Ako sa známa Slovenka pripravovala na pôrod a ako vyzerajú ich prvé spoločné chvíle so synčekom Radkom?

Celý článok


Študenti na Klinike liečebnej rehabilitácie v Šaci : Prax nám veľmi chýbala

28.5.2021

Na Klinike liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca v týchto dňoch prebieha prax študentov tretieho ročníka diplomovaných fyzioterapeutov. Šiesti študenti sa v zdravotníckom zariadení učia všetko potrebné a netaja sa tým, že z návratu do nemocnice majú radosť.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca prebieha unikátne podujatie: Artroskopické operácie v špeciálnom kamióne

28.5.2021

Lekárom z Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa naskytla unikátna príležitosť pre nácvik artroskopických operačných techník. Priamo v areáli zdravotníckeho zariadenia sú 28. a 29. mája k dispozícii operačné sály v špeciálnom kamióne, v ktorom si skúšajú najmodernejšie metódy operácií kĺbov na humánnych preparátoch. Na Slovensko dorazilo toto mobilné laboratórium len po druhýkrát.

Celý článok


Lekári o boji s koronavírusom: Naučil nás pokore a vážiť si každú minútu života

26.5.2021

Zdravotníci z Nemocnice AGEL Košice-Šaca za sebou majú niekoľkomesačné obdobie reprofilizácie, kedy zvádzali boj s ochorením COVID-19. Zlepšujúca sa epidemická situácia umožňuje lekárom a sestrám vydýchnuť si po náročnom období a postupný návrat nemocnice do štandardného režimu. O skúsenosti z kritického obdobia sa s nami podelili primár Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Kamil Kolesár a lekárka oddelenia MUDr. Nikoleta Hamašová. V rozhovore prezradili, ktoré chvíle prežívali najťažšie, čím ich covid prekvapil a prečo sa cítili bezmocní.

Celý článok


Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa naďalej zlepšuje. Zdravotnícke zariadenie postupne navyšuje operatívu.

24.5.2021

Pacientov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej ubúda. Zdravotnícke zariadenie aktuálne eviduje jediného suspektného pacienta. Zlepšujúca sa epidemiologická situácia umožňuje realizovať viac operačných výkonov.

Celý článok


Primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky o preeklampsii: Vieme oddialiť zbytočný predčasný pôrod a ochrániť dieťa pred následkami

21.5.2021

Preeklampsia, ktorá sa vyskytuje u 3-10 percent všetkých tehotných žien, je aj dnes významnou príčinou novorodeneckej a materskej chorobnosti a úmrtí. Stanovenie špecifického rizika rozvoja preeklampsie, včasná predikcia a adekvátny liečebný zásah však môže pozitívne ovplyvniť výsledok tehotenstva. Pri príležitosti Svetového dňa preeklampsie, ktorý pripadá na 22. mája, sme sa na túto tému rozprávali s primárom Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca Doc. MUDr. Erikom Dosedlom PhD., MBA.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca získala najvyšší diamantový status ESO ANGELS AWARD za rok 2020

21.5.2021

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca získalo za rok 2020 DIAMANTOVÝ STATUS ESO ANGELS AWARD. Po troch po sebe nasledujúcich rokoch (2017-2019), kedy nemocnica získala a obhájila GOLD STATUS, sa tak zdravotníckemu zariadeniu podarilo dosiahnuť najvyššie možné ocenenie ANGELS AWARDS, udeľované za liečbu a starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Primárka neurologického oddelenia MUDr. Eva Rozprávková poukazuje na nízke povedomie verejnosti a potrebu edukácie, nakoľko rýchla reakcia a včasná liečba ochorenia môže zachrániť veľa ľudských životov.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej platí zákaz návštev: Výnimky majú stanovené pravidlá

17.5.2021

Počet hospitalizovaných COVID-19 pozitívnych pacientov v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej klesá. Rovnako priaznivé sú čísla z mobilného odberného miesta aj Vakcinačného centra.

Celý článok


Posily na Internej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Študentky sa dočkali vytúženej praxe

14.5.2021

Konečne pri pacientoch. Sedem študentiek Lekárskej fakulty UPJŠ Košice, odbor Ošetrovateľstvo, pod vedením PhDr. Renáty Suchanovej, PhD., realizovalo pred záverečnými praktickými štátnicami klinickú ošetrovateľskú prax v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa výrazne zlepšila

11.5.2021

Pacientov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej ubúda. Zdravotnícke zariadenie aktuálne eviduje iba suspektných pacientov. Počet zaočkovaných vo vakcinačnom centre prekročil hranicu 10 tisíc klientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala nový inkubátor

10.5.2021

Moderné prístroje pomáhajú lekárom zachrániť tých najmenších. Najnovšie sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca nachádza aj ďalší inkubátor, ktorý zdravotnícke zariadenie dostalo v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Svetový deň hygieny rúk: Keď sa dotýkame kľučiek a nákupných košíkov, akoby sme si podávali ruky s neznámymi ľuďmi

5.5.2021

Boj s pandémiou ochorenia COVID-19 sa už dlhé mesiace nesie v znamení rúšok, odstupov a umývania rúk. A práve dnes, 5. mája, si prostredníctvom každoročného Svetového dňa hygieny rúk pripomíname, aká dôležitá je prevencia pri spomalení šírenia infekcií. Svetový deň hygieny rúk je súčasťou iniciatívy Svetovej zdravotníckej organizácie SAVE LIVES: Clean your hands. Cieľom kampaní WHO je pripomenúť význam hygieny rúk nielen pre zdravotníkov, ale aj širokú laickú verejnosť. Hygienička Nemocnice AGEL Košice-Šaca MVDr. Ľubomíra Bodnárová v nasledujúcich riadkoch podrobne vysvetľuje, kedy a ako často si je potrebné umývať ruky a ktorý spôsob je ten správny?

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca zaznamenávajú znižovanie počtu pozitívnych pacientov

3.5.2021

Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa výrazne stabilizovala. Naďalej platia prísne protiepidemické opatrenia.

Celý článok


Čerstvá dvojnásobná mamička porovnáva pôrod v Nemecku s osobnými skúsenosťami v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

28.4.2021

Len pred pár dňami sa z pani Henriety stala dvojnásobná mamička. V Nemocnici AGEL Košice-Šaca priviedla na svet dcérku Zoe a na rozkošné bábätko už doma čakal starší braček Adamko (3), ktorý sa narodil v roku 2017 v Nemecku. Práve preto sme sa Henrietu rozhodli vyspovedať. Ako hodnotí pôrod v zahraničí a na Slovensku? V čom vidí rozdiel a kam by išla rodiť do tretice?

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

26.4.2021

Situácia v súvislosti s epidémiou koronavírusu v Nemocnici AGEL Košice-Šaca zostáva stabilizovaná. Zdravotnícke zariadenie pokračuje v čiastočne obnovenej operatíve.

Celý článok


Známy futbalista takmer 8 mesiacov po operácii: Popísal, ako sa zranil a vďaka komu sa zbavil bolesti a bariel

22.4.2021

K športu už neodmysliteľne patria aj úrazy. Svoje o tom vie futbalista Filip Maník (záložník, Bardejov), ktorý sa 9. júla 2020 zranil počas tréningu. Keďže bolesť neustupovala, napokon sa musel zveriť do rúk odborníkov a podstúpiť operáciu. Pomoc našiel v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. Ako sa cíti po poslednej kontrole?

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca postupne obnovuje operatívu

19.4.2021

Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená hospitalizovanými COVID-19 pozitívnymi pacientmi, no pomaly sa začína vracať do normálu.

Celý článok


Svetový deň hlasu: Najdôležitejšie informácie o chorobách, prevencii a v akom prípade je životne nevyhnutné vyhľadať lekára?

16.4.2021

Od roku 2003 si každoročne pripomíname Svetový deň hlasu, ktorý pripadá na 16. apríla. Cieľom tejto iniciatívy je zvýšiť informovanosť verejnosti či poukázať na prevenciu. Aké najčastejšie ochorenia hlasu a hlasiviek poznáme, môže ich ovplyvniť aj koronavírus, treba sa báť, keď si počas dňa opakovane odkašliavame? Na otázky odpovedá MUDr. Valéria Doláková, lekárka Otorinolaryngologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca spúšťa liečbu pacientov s postcovidovým syndrómom

15.4.2021

Rok od vypuknutia epidémie koronavírusu na Slovensku upriamujeme pozornosť na zdravotné následky ochorenia spôsobeného vírusom Sars-CoV-2. Pacientov, ktorí prekonali COVID-19 trápia rôzne zdravotné komplikácie. Nemocnica AGEL Košice-Šaca preto spúšťa liečbu pacientov s postcovidovým syndrómom. Zmierniť dopad ochorenia a prinavrátiť zdravie pacientom po prekonaní koronavírusu pomôže rehabilitačný program. S primárkou Kliniky liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Máriou Katuščákovou sme sa rozprávali o tom, ako bude rehabilitácia týchto pacientov vyzerať v praxi.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Počty zaočkovaných a informácie k termínom druhého očkovania

12.4.2021

Situácia v súvislosti s epidémiou koronavírusu je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca aktuálne stabilizovaná. Za mesiac od spustenia vakcinačného centra podstúpilo očkovanie 4430 záujemcov.

Celý článok


Svetový deň zdravia: Aké preventívne prehliadky odporúča Nemocnica AGEL Košice-Šaca s ohľadom na vek a pohlavie?

7.4.2021

V roku 1950 bol Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) vyhlásený Svetový deň zdravia, ktorý pripadá na 7. apríla. Inak tomu nie je ani teraz, pričom téma tohtoročnej kampane je „Budovanie spravodlivejšieho a zdravšieho sveta“. Práve dnes si pripomíname, že zdravie máme len jedno a treba si ho chrániť. Ako? Najlepšie prevenciou.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Počty zaočkovaných a výskyt britskej mutácie

6.4.2021

Situáciu v Nemocnici AGEL Košice-Šaca aj naďalej ovplyvňuje pandémia koronavírusu a hospitalizovaní COVID-19 pozitívni pacienti.

Celý článok


Prevádzka Nemocnice AGEL Košice-Šaca počas veľkonočných sviatkov

1.4.2021

Nemocnica AGEL Košice-Šaca bude počas veľkonočných sviatkov fungovať v plnom režime. Aká bude prevádzka mobilného odberového miesta a očkovacieho centra?

Celý článok


Pôrody v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Testovanie rodičiek a pandemické opatrenia

30.3.2021

Ako hrozba koronavírusu ovplyvnila pôrody a aké opatrenia prijalo zdravotnícke zariadenie? Odpovede poskytol MUDr. Daniel Kelij, lekár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Počty pozitívnych a pokyny k očkovaniu

29.3.2021

Situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca nateraz stabilizovaná. Spustilo sa očkovanie záujemcov nad 60 rokov.

Celý článok


Otvorene o epilepsii – neurologickom ochorení mozgu, ktoré je aj v dnešnej dobe spájané s mnohými predsudkami

26.3.2021

S diagnózou epilepsia vo svete aktuálne žije viac ako 65 miliónov ľudí. Na Slovensku sa na ochorenie lieči asi 60 tisíc pacientov. O živote s touto chorobou, jej diagnostike a liečbe sme sa pri príležitosti Svetového dňa epilepsie (26. marec) zhovárali s primárkou neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Evou Rozprávkovou, ktorá poskytla informácie aj o tom, ako sa zachovať v prípade, že sme svedkom epileptického záchvatu človeka a poradila, ako poskytnúť prvú pomoc.

Celý článok


Farmaceutky AGEL lekární o boji s pandémiou: „Sme zásobení a pripravení na všetky možnosti“

25.3.2021

Koronavírusu čelí celý svet už viac než rok a výrazne zasiahol do všetkých sfér. Zmena sa prejavila aj v správaní zákazníkov AGEL lekární, ktorí čoraz častejšie začali siahať po výživových doplnkoch, čo farmaceutky považujú za pozitívny trend. Ktoré vitamíny sa predávajú najviac a o čo sa v lekárňach snažia?

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca a informácie k očkovaniu náhradníkov

23.3.2021

Situácia v súvislosti s epidémiou koronavírusu je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca aktuálne stabilizovaná. Lekári z očkovacieho centra podali vakcínu 1726 registrovaným uchádzačom o očkovanie. Veľký záujem je o zaradenie do zoznamu náhradníkov, nemocnica čakateľom odporúča využiť registráciu v „Čakárni“ portálu korona.gov.sk.

Celý článok


Svetový deň Downovho syndrómu: Výskyt ochorenia na Slovensku, akým vyšetrením sa dá odhaliť?

22.3.2021

Vďaka včasnej liečbe môžu deti s Downovým syndrómom žiť dlhšie. Čo je jeho príčinou a ako vyzerá život týchto usmievavých detí? Na otázky odpovedá primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca ďakuje košickým hokejistom za finančný dar

22.3.2021

Hokejový klub HC Košice venuje Nemocnici AGEL Košice-Šaca časť finančného výťažku z aukcie dresov, v ktorých Oceliari odohrali zápas na podporu zdravotníkov. Nemocnica darované prostriedky použije na dofinancovanie nákupu vybavenia pre ambulantnú liečbu pacientov po prekonaní koronavírusu.

Celý článok


Prvé reakcie na očkovacie centrum Nemocnice AGEL Košice-Šaca

19.3.2021

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Košice-Šaca je v prevádzke už týždeň. Jeho denná kapacita je 200 očkovancov. Od uplynulého štvrtka teda vakcináciu absolvovalo viac ako tisíc záujemcov. Aké mali s prístupom na Poliklinike VA U. S. Steel skúsenosti?

Celý článok


Známy hádzanár Dominik Krok hovorí o skúsenostiach s Nemocnicou AGEL Košice-Šaca

19.3.2021

Nepríjemné úrazy sa nevyhýbajú ani športovcom. Svoje o tom vie aj Dominik Krok, ľavá spojka hádzanárskeho tímu Tatran Prešov, ktorý sa ocitol v rukách lekárov a fyzioterapeutov Nemocnice AGEL Košice-Šaca po tom, ako mu na tréningu nečakane „prasklo“ v ramene a spustil sa kolotoč problémov.

Celý článok


Výstavba moderného urgentného príjmu napreduje napriek pandémii

17.3.2021

Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je ovplyvnená pandémiou a počtom hospitalizovaných COVID-19 pozitívnych pacientov. Rušno je však aj pred hlavnou budovou, pred ktorou už pár mesiacov prebieha výstavba urgentného príjmu. Ako bude vyzerať a v čom bude výnimočný?

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca a informácie o očkovacom centre

15.3.2021

Aktuálna situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca momentálne stabilizovaná. Od štvrtka 11. marca 2021 patrí zdravotnícke zariadenie k oficiálnym očkovacím centrám.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa stala vakcinačným centrom

11.3.2021

Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa od dnes stala oficiálnym vakcinačným centrom. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky národnej vakcinačnej stratégie, môžu od dnes, t.j. od 11. marca 2021 absolvovať očkovanie aj na Poliklinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca zostáva stabilizovaná

8.3.2021

Počet zamestnancov s potvrdeným ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca klesá, situácia v zdravotníckom zariadení je stabilizovaná. Prinášame aktuálne čísla z pondelka, 8. marca.

Celý článok


Deň pandémie, na ktorý lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca nikdy nezabudne

5.3.2021

Presne pred rokom, 6. marca 2020 bol na Slovensku potvrdený prvý prípad koronavírusu. Pandémia COVID-19 zmenila naše životy od základov. Svoje o tom vie aj MUDr. Adriána Maceášiková, všeobecná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktorá dnes vôbec nemusela byť tam, kde je. Opatrenia v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19 dramaticky ovplyvnili jej nástup do práce.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je nateraz stabilizovaná

1.3.2021

Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená počtom hospitalizovaných COVID-19 pozitívnych pacientov, momentálne sa ju ale darí držať pod kontrolou. Ako vyzerajú najnovšie čísla mapujúce stav v zdravotníckom zariadení?

Celý článok


Čo sa stane, ak na mesiac úplne vylúčime alkohol a ako zistiť, že človek je už závislý?

25.2.2021

Čísla hovoria za všetko. Až 400 000 ľudí na Slovensku je závislých od alkoholu. O tom, že cesta za triezvym životom nie je jednoduchá, no oplatí sa na ňu vykročiť, sme sa zhovárali s klinickou psychologičkou Nemocnice AGEL Košice-Šaca PhDr. Máriou Humeníkovou.

Celý článok


Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

23.2.2021

Počet zamestnancov s potvrdeným ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca mierne klesol, situácia v zdravotníckom zariadení je stabilizovaná. Ako vyzerajú aktuálne čísla z pondelka, 22. februára?

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca darovala 38 postelí ľuďom v núdzi

19.2.2021

Pandémia koronavírusu zasiahla všetkých a mnohým skomplikovala už aj tak náročnú situáciu. V týchto časoch je o to nevyhnutnejšie podávať pomocnú ruku a prejavovať ľudskosť. Práve preto sa Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s. rozhodla, že 38 pôvodných postelí daruje neziskovej organizácii OÁZA – nádej pre nový život, n.o., ktorá je útočiskom pre ľudí v krajnej núdzi a bez domova.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Počet pozitívnych zamestnancov klesá

16.2.2021

Pandémia koronavírusu neobišla ani Nemocnicu AGEL Košice-Šaca. Momentálne je však situácia stabilizovaná. Dobrou správou taktiež je, že počet pozitívnych prípadov v radoch zamestnancov sa zmenšuje.

Celý článok


Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

8.2.2021

Počet zamestnancov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca mierne klesol, aktuálne zdravotníckemu zariadeniu chýba 219 zamestnancov, prevádzka na viacerých oddeleniach preto zostáva naďalej obmedzená.

Celý článok


Počet onkologických pacientov stúpa. Lekári zvádzajú boj nielen s ochorením, ale aj dezinformáciami z internetu

4.2.2021

Zhoršujúce sa životné prostredie, nesprávna životospráva a vysoká miera stresu spôsobujú nárast civilizačných ochorení, ktoré trápia čoraz väčšiu časť populácie. Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine (4. február) sme sa zhovárali s lekárom z Mamárneho centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Ladislavom Saksunom, PhD., ktorý sa venuje liečbe pacientov s nádorovými ochoreniami prsníkov.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca zostáva nezmenená

1.2.2021

Počet pacientov a zamestnancov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca mierne stúpol. Kapacita covidového oddelenia je plne využitá. Nemocnici aktuálne chýba 254 zamestnancov, v dôsledku čoho boli zrušené ďalšie plánované výkony a obmedzená prevádzka na viacerých oddeleniach, vrátane Kliniky liečebnej rehabilitácie.

Celý článok


Pandémia koronavírusu ovplyvnila aj darcovstvo krvi

26.1.2021

Ako je známe, krv je najvzácnejšia tekutina na svete. Bez nej by sme nemohli žiť a potreba darovania krvi je aktuálna celoročne. Bez ohľadu na to, či nás sužuje pandémia alebo nie. Za uplynulých 12 mesiacov ale na Hematologicko-transfuziologickom oddelení Nemocnice AGEL Košice-Šaca zaznamenali menší počet darcov.

Celý článok


Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je stabilizovaná

25.1.2021

Počet zamestnancov s potvrdeným ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca vzrástol. Vedenie zdravotníckeho zariadenia pozastavilo výkony na krčnom oddelení a všetky výkony plastickej chirurgie. Napriek nárastu pozitívnych prípadov v radoch zamestnancov a navýšeniu hospitalizovaných pacientov na COVID oddelení je situácia v nemocnici naďalej stabilizovaná.

Celý článok


Magický dátum v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Ako prvá sa na svet vypýtala Emka

21.1.2021

O tom, že práve dnes máme v kalendári magický dátum, niet pochýb. Žijeme v 21. storočí, píše sa rok 2021 a zobudili sme sa do 21. januára. Počas tohto výnimočného dňa sa ako prvá v Nemocnici AGEL Košice-Šaca narodila rozkošná Emka, ktorá svojim rodičom urobila obrovskú radosť.

Celý článok


Očkovanie zamestnancov v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

19.1.2021

O pacientov sa starajú s obdivuhodným nasadením aj v náročnej pandemickej situácii. Keďže však nemôžu zabúdať ani na svoje zdravie, zamestnanci Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa rozhodli pre vakcináciu. Všetci, ktorí o ňu požiadali, už prvú očkovaciu dávku prijali.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca pandemickú situáciu zvláda

18.1.2021

Vedenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca prijalo viaceré organizačné opatrenia, aby čo najkvalitnejšie zvládlo zdravotnú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19 a takisto aj o pacientov s inými diagnózami.

Celý článok


Príhovor riaditeľa Nemocnice AGEL Košice-Šaca a najvýraznejšie momenty roka 2020

12.1.2021

Prelom rokov je obdobím, kedy aspoň na chvíľu spomalíme a ponoríme sa do seba. Premýšľame o tom, čo nám uplynulý rok dal, čo si vzal a aké emócie v nás zanechali udalosti, ktoré priniesol. O výnimočnosti roku 2020 niet pochýb. Nielen slovenské zdravotníctvo zažíva veľký nápor a pravdepodobne najťažšiu skúšku vo svojej histórii. Ako uplynulý rok hodnotí a s čím vstupuje do roku 2021, na to sme sa opýtali riaditeľa Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jána Slávika, MBA.

Celý článok


Reprofilizácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

11.1.2021

Keďže Nemocnica AGEL Košice-Šaca bola zaradená medzi subjekty hospodárskej mobilizácie, aj v tomto zdravotníckom zariadení sa realizovala potrebná reprofilizácia lôžok pre covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa v roku 2020 narodilo viac dievčat: O koľko „vyhrávajú“ nad chlapcami?

7.1.2021

Nemocnica AGEL Košice-Šaca patrí medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré budúce mamičky s obľubou vyhľadávajú. A svedčia o tom aj čísla za uplynulých dvanásť mesiacov.

Celý článok


Majster sveta vo vodnom lyžovaní Miroslav Hríbik chodí za svojím lekárom nerád, ale ak musí, tak jedine do Nemocnice AGEL Košice-Šaca

5.1.2021

Košičan Miroslav Hríbik, majster sveta vo vodnom lyžovaní a wakeboardingu sa do Nemocnice AGEL Košice-Šaca pravidelne vracia a na svojho lekára nedá dopustiť. Túto zimu sa pripravuje pravdepodobne na svoju poslednú športovú sezónu. Pred sviatkami stihol absolvovať operáciu menisku a porozprávať sa s nami o svojich skúsenostiach s lekármi.

Celý článok


Lekár z Nemocnice AGEL Košice-Šaca spomína na svoju najťažšiu silvestrovskú službu

30.12.2020

Hoci každý túži po tom, aby najkrajšie sviatky roka strávil v kruhu svojej rodiny, niekedy si nešťastná udalosť vyžiada svoju daň a na Silvestra sa v nemocniciach objavia pacienti, ktorí potrebujú urgentnú zdravotnú starostlivosť. Oslavy Nového roka tak so sebou prinášajú nielen radosť, ale v prípade hazardu a nepozornosti aj poranenia, ktoré sú neraz vážne. Naozaj sú najkritickejším obdobím roka práve silvestrovské oslavy?

Celý článok


Farmaceutky AGEL lekární o skúsenostiach z roku 2020: „Nič podobné sme nezažili“

29.12.2020

Pandémia koronavírusu zasiahla mnohé odvetvia a nevyhla sa ani lekárňam. O tom, čo všetko so sebou priniesol rok 2020 a aké zmeny zaznamenali, sme sa rozprávali so zodpovednými farmaceutkami PharmDr. Katarínou Sklenárovou a Mgr. Luciou Vargovou, ktoré sa vôbec netajili tým, že uplynulých 12 mesiacov bolo naozaj neštandardných. Prečo?

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca má novú magnetickú rezonanciu. Najväčšia logistická operácia nemocnice za posledné desaťročia

28.12.2020

Ťažká technika, dva kamióny a personál v pohotovosti. Presne tak to vyzeralo počas utorka 8. decembra 2020, kedy sa v areáli Nemocnice AGEL Košice-Šaca realizovala výnimočná „operácia“. Úloha bola náročná, ale jasná – presunúť 8 tonovú magnetickú rezonanciu do priestorov Šport-artro centra. Kompetentní nenechali nič na náhodu a ešte predtým, ako sa začalo s náročným prevozom, statik skontroloval samotný nadjazd, ktorý musel udržať až 23 ton. Nový prístroj začne slúžiť pacientom už od januára 2021.

Celý článok


Na čom si pochutia pacienti 24. decembra v Nemocnici AGEL Košice-Šaca?

22.12.2020

Niekedy zdravotný stav nedovoľuje, aby pacienti Nemocnice AGEL Košice-Šaca strávili tie najkrajšie sviatky roka doma, v kruhu svojej rodiny. Personál sa im ale snaží navodiť vianočnú atmosféru aspoň výzdobou či chutnou štedrou večerou. Čo si nájdu na tanieri?

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca obhájila titul Nemocnica roka

16.12.2020

Nemocnica AGEL Košice-Šaca, ktorá bola odovzdaná do užívania presne 15. decembra 1970, v týchto dňoch oslavuje nielen 50. výročie svojho vzniku, ale zároveň aj svoj ďalší obrovský úspech. Nemocnica sa podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) stala Nemocnicou roka 2020 v kategórii všeobecných nemocníc, čím obhájila titul z minulého roka.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca oslavuje 50. výročie svojho vzniku

16.12.2020

Vedenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca a jej zamestnanci si v týchto dňoch pripomínajú históriu vzniku tohto zdravotníckeho zariadenia, ktoré si za 50 rokov svojej existencie vybudovalo dobré meno medzi pacientmi i zdravotníkmi a prestížnu pozíciu v sieti slovenských nemocníc.

Celý článok


Posledné testovanie pred Vianocami: Aké sú výsledky a aký režim bude v Nemocnici AGEL Košice-Šaca platiť počas sviatkov?

4.12.2020

Ku koronavírusu je potrebné pristupovať zodpovedne, a preto aj tento štvrtok a piatok patril v Nemocnici AGEL Košice-Šaca antigénovému testovaniu zameranému na zamestnancov. Ako to dopadlo?

Celý článok


Tri kroky ku krásnemu úsmevu alebo ako na správnu starostlivosť o zuby

27.11.2020

Krúžiť či prechádzať po zuboch zhora nadol? Ktorá zubná pasta a aká kefka? Fungujú domáce recepty na bielenie zubov? Pýtali sme sa MDDr. Borisa Verbu, primára I. Dentálnej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktorý okrem odpovedí na spomínané otázky vymenoval najčastejšie chyby, ktorých sa pri starostlivosti o zuby dopúšťame a vysvetlil, ako ich kvalitu ovplyvňuje nevhodné stravovanie.

Celý článok


Odpovedáme na najčastejšiu otázku: Môže byť otecko pri pôrode

26.11.2020

Keďže pandémia koronavírusu ovplyvnila aj samotné pôrody, často sa na Nemocnicu AGEL Košice-Šaca obraciate s otázkou, prostredníctvom ktorej zisťujete, či pri pôrode môže byť aj otecko. Preto sme sa tejto téme rozhodli venovať podrobnejšie.

Celý článok


Čo sa deje s odpadom po plošnom testovaní v Nemocnici AGEL Košice-Šaca a aké sú výsledky?

23.11.2020

Zdravotníci, ktorí vykonávajú odbery počas testovania antigénovými testami, sú zahalení od hlavy až po päty v osobných ochranných pracovných pomôckach. Takýmto spôsobom sa chránia, aby v prípade kontaktu s pozitívnou osobou neochoreli aj oni sami. Čo sa však deje so samotným odpadom, ktorý sa vyprodukuje? Napríklad aj počas dnešného plošného testovania v Nemocnici AGEL Košice-Šaca?

Celý článok


Lekár z Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Za 50 rokov pomohol 26 000 pacientom

20.11.2020

Vynikajúci a obdivuhodný odborník MUDr. Ján Babík, CSc., ktorý stál pri zrode vývoja liečby popálenín na Slovensku, doslova žije pre svoju prácu. Na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici AGEL Košice-Šaca pracuje úctyhodných 50 rokov. Ako si spomína na svoje profesijné začiatky, ktoré dni sú pre neho tie najkrajšie či najhoršie a aké „zázraky“ sa mu s kolegami podarili?

Celý článok


Lekár z urgentného príjmu: ,,Ako ma ovplyvnila epidémia koronavírusu“

18.11.2020

Prísne epidemické opatrenia, obavy pacientov i personálu a v podvedomí neustále prítomná myšlienka na možnosť nákazy. To všetko so sebou priniesla pandémia koronavírusu, ktorá nás v prvej vlne vystrašila, a s ktorou sme sa postupne naučili žiť. O tom, ako ovplyvňuje každodenný život zdravotníkov sme sa rozprávali s vedúcim lekárom Urgentného príjmu Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jurajom Mikom.

Celý článok


Dnešná (ne)sloboda z pohľadu lekárov Nemocnice AGEL Košice-Šaca

16.11.2020

K 17. novembru už neodmysliteľne patrí aj fakt, že práve v tento moment si pripomíname Deň boja za slobodu a demokraciu. Pri tejto príležitosti sme oslovili lekárov Nemocnice AGEL Košice-Šaca a spýtali sa ich, ako z pohľadu zdravotníkov vnímajú dnešnú slobodu i neslobodu a opatrenia v súvislosti s koronavírusom.

Celý článok


Svetový deň diabetu: Ako môžete nástup ochorenia znížiť alebo oddialiť?

14.11.2020

Epidémia tretieho tisícročia. Aj tak by sa dala nazvať cukrovka, ktorá patrí k chronickým ochoreniam. Ako sa prejavuje, čo má na diabetes vplyv a či sa ho môžeme úplne zbaviť, k tomu sa v nasledujúcom rozhovore pri príležitosti dnešného Svetového dňa diabetu vyjadrila MUDr. Kamila Babjaková, lekárka z Diabetologickej ambulancie Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Medzinárodný deň nevidiacich: Aké sú príčiny vrodenej slepoty a pri akých úrazoch môžeme stratiť zrak?

13.11.2020

Keďže si práve dnes pripomíname Medzinárodný deň nevidiacich, ktorý oslavujeme už od roku 1946, oslovili sme MUDr. Moniku Lischkovú z Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Lekárka z Očného oddelenia v nasledujúcom rozhovore vysvetlila, ktoré úrazy sú pre zrak nebezpečné a ako vyzerá starostlivosť o nevidiaceho pacienta.

Celý článok


Aké sú príznaky rakoviny prostaty a kedy je najvyšší čas navštíviť odborníka?

12.11.2020

Všimli ste si, že počas novembra sa niektorí muži vôbec neholia a nie je to len záležitosťou imidžu? Týmto spôsobom upozorňujú na vážne mužské ochorenia, ako je napríklad rakovina prostaty či semenníkov. Kampaň MOVEMBER, ktorej názov vznikol spojením slov noVEMBER a anglického MOustache (preklad fúzy), pomáha podporovať aj samotnú prevenciu. O tom, ako prebieha diagnostika a aké sú prognózy, sme sa rozprávali s vedúcim lekárom Urocentra Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Igorom Milichovským.

Celý článok


Mobilný odberový tím Nemocnice AGEL Košice-Šaca testoval členov orchestra Štátnej filharmónie Košice

10.11.2020

Zamestnanci Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa včera v rámci mobilného odberu presunuli do priestorov Domu umenia, kde na prítomnosť ochorenia Covid-19 otestovali 50 členov orchestra Štátnej filharmónie Košice.

Celý článok


Výsledky druhého plošného testovania v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

9.11.2020

Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa k testovaniu stavia zodpovedne. Rovnako tak aj zamestnanci a pacienti, ktorí v piatok 6. novembra podstúpili pretestovanie na koronavírus COVID-19. Ako to dopadlo?

Celý článok


Výstavba nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Košice-Šaca pokračuje podľa plánu

6.11.2020

Nemocnica AGEL Košice-Šaca pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu. Stavebné práce napredujú podľa schváleného harmonogramu, nakoľko ani druhá vlna pandémie koronavírusu nemala na ich priebeh doposiaľ negatívny vplyv. Nový urgentný príjem by mal byť hotový najneskôr v januári 2022. Zhotoviteľom stavby je na základe výsledku verejného obstarávania spoločnosť MARCUS INDUSTRY, a.s.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca majú novinku. Stany na testovanie na koronavírus vystriedali moderné kontajnery

5.11.2020

Pociťujete zdravotné ťažkosti a chcete vedieť, či Vaše telo náhodou nebojuje s pandémiou koronavírusu? Plánujete vycestovať do zahraničia alebo sa výsledkami testov musíte preukázať zamestnávateľovi? V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa môžete dať otestovať v úplne nových priestoroch.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca otestovali 3570 ľudí. Do celoplošného testovania sa zapojilo 127 zdravotníkov nemocnice

2.11.2020

Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Netestovali však iba počas víkendu, ale už koncom uplynulého týždňa. Celkovo sa im podarilo odobrať a vyhodnotiť 3570 vzoriek, pričom pozitívny výsledok testu zaznamenali v 29 prípadoch. Pomocnú ruku pri testovaní podalo 127 zdravotníkov nemocnice, ktorí pomáhali nielen na svojom pracovisku, ale aj ako dobrovoľníci odberových tímov v rámci mesta a okolia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca pomáha pri celoplošnom testovaní

30.10.2020

Na plošnom testovaní obyvateľov Slovenska, ktoré sa uskutoční počas víkendu, participuje aj Nemocnica AGEL Košice-Šaca. V prvom kole testovania boli na prítomnosť ochorenia COVID-19 otestovaní všetci hospitalizovaní pacienti a zamestnanci nemocnice. Následne antigénové testovanie podstúpia aj rodinní príslušníci zamestnancov.

Celý článok


Prejavy psoriázy je možné potlačiť natoľko, že pacienti dosahujú až bezpríznakový stav

29.10.2020

Napriek tomu, že psoriáza nepatrí k život ohrozujúcim ochoreniam, kvalitu života pacientov, ktorí sa na ňu liečia, ovplyvňuje veľmi výrazne. O úskaliach tohto kožného ochorenia a možnostiach jeho liečby sme sa pri príležitosti Svetového dňa psoriázy, pripadajúceho na 29. október, zhovárali s MUDr. Katarínou Drotárovou, primárkou Estetique centra z Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Z darovania krvi netreba mať obavy ani v čase pandémie. Lekári ju potrebujú pri operáciách akútnych stavov, úrazoch, pre onkologických pacientov aj rodičky

23.10.2020

Hematologicko-transfúzne oddelenie v Nemocnici AGEL Košice-Šaca od začiatku roka zaregistrovalo viac ako 2200 darcov, vďaka ktorým sa podarilo získať takmer tisíc litrov život zachraňujúcej tekutiny. Vplyvom pandémie koronavírusu evidujú pokles darcov. O aktuálnej situácii, epidemických opatreniach, ale aj zdravotných pozitívach darovania krvi sme sa rozprávali s primárkou Hematologicko-transfúzneho oddelenia MUDr. Annamáriou Bratkovou.

Celý článok


Život prvého bariatrického pacienta Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa po operácii radikálne zmenil: Smrť mu dýchala na krk, teraz bez problémov behá

20.10.2020

Marian Manasil (54) bol prvým pacientom, ktorý v roku 2018 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca podstúpil bariatrickú operáciu. A pred pár dňami sa sem opäť vrátil - na kontrolu. Pri tejto príležitosti sme ho vyspovedali a Marian, z ktorého je dva roky po zákroku celkom iný človek, na všetky naše otázky odpovedal naozaj úprimne. Rozhodol sa totiž vyrozprávať svoj príbeh, aby sa ostatní ľudia mohli poučiť na jeho chybách.

Celý článok


Všetko, čo by ste mali vedieť o menopauze

19.10.2020

Keďže menopauza je pre mnohé ženy obávaným obdobím, primár Jednodňovej zdravotnej starostlivosti MUDr. Otto Tomašu z Nemocnice AGEL Košice-Šaca nám pri príležitosti Svetového dňa menopauzy poskytol rozhovor. Dozviete sa v ňom, s akými negatívnymi sprievodnými javmi sa stretáva v praxi, ako sa dajú mierniť a čo má vplyv na priebeh samotnej menopauzy?

Celý článok


Ako škodíme našej chrbtici a prečo by sme mali sedieť na labilnej stoličke?

16.10.2020

Vedeli ste, že 16. október patrí Svetovému dňu chrbtice, ktorého cieľom je zvýšiť informovanosť o chrbtici a problémoch spojených s ňou? A keďže si tento medzinárodný deň pripomíname práve dnes, prinášame vám rozhovor s prednostom Kliniky liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Ľudovítom Želinským, PhD., ktorý v nasledujúcich riadkoch vysvetlil, prečo chrbtica nie je geneticky pripravená na vekové kategórie, aké máme dnes, kedy je najvyšší čas vyhľadať pri problémoch odborníka a popísal chyby, ktoré najčastejšie robíme.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca odštartovali antigénové testovanie

16.10.2020

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca dnes spustili antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 už aj pre verejnosť. Prvé vzorky rýchleho testovania patrili hráčkam basketbalového klubu Young Angels Košice. Po zamestnancoch a pacientoch vyžadujúcich urgentnú zdravotnú starostlivosť ide o prvý komerčný subjekt, ktorý v šačianskej nemocnici podstúpil testovanie týmto spôsobom.

Celý článok


Ako na správnu hygienu rúk

15.10.2020

Učíme to malé deti, no spôsob, ako si umývať ruky správne a dôkladne, si častokrát potrebujú osvojiť aj dospelí. A to nielen v dobe, kedy bojujeme s pandémiou. Svetový deň umývania rúk (15. október) určila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v roku 2008 s cieľom zvyšovať povedomie o význame uplatňovania hygienických návykov. O tom, prečo je hygiena rúk dôležitá a ako ju správne vykonávať, sme sa rozprávali s hygieničkou Nemocnice AGEL Košice-Šaca MVDr. Ľubomírou Bodnárovou.

Celý článok


Kto sa skrýva pod „maskou“

13.10.2020

Vykonávajú prácu, ktorú im rozhodne nikto nezávidí a zaslúžia si obdiv širokej verejnosti. Reč je o zdravotníkoch, ktorí si každé ráno obliekajú ochranné obleky, aby zabezpečili testovanie ľudí. Napríklad aj pred Nemocnicou AGEL Košice-Šaca, kde sa v mobilnom odberovom mieste vykonávajú výtery na dôkaz PCR SARS CoV-2. Ak ste rozmýšľali nad tým, kto sa vlastne skrýva pod „maskou“ a ako vyzerá ich bežný deň, vedúca sestra Ušno-nosno-krčného oddelenia Bc. Mária Šoltésová nám prezradila nielen to.

Celý článok


Stresová reakcia je ako plynový pedál v aute

9.10.2020

Rýchle životné tempo, pracovná záťaž, povinnosti, stres. Je čoraz náročnejšie zvládnuť tlak, ktorý prirodzene vyplýva z veľkého množstva úloh a vysokých nárokov, ktoré sú na človeka kladené. Chceme byť dobrými rodičmi, pozornými partnermi, úspešnými v práci, žiť zdravým životným štýlom a zároveň mať čas aj na seba. Je vôbec možné skĺbiť toto všetko plnohodnotne dohromady a zachovať si pritom duševné zdravie?

Celý článok


Nové lekárky zhodnotili prvé dni v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

8.10.2020

Začiatkom septembra rady našich lekárov posilnili dve doktorky. Jedna nastúpila na Kliniku muskuloskeletárnej a športovej medicíny a druhá na Očné oddelenie. A keďže obe už majú za sebou svoj prvý mesiac v práci, spýtali sme sa ich, ako sa im v Nemocnici AGEL Košice-Šaca páči?

Celý článok


Nemocnica v Košiciach-Šaci je nielen najlepšia, ale aj voňavá

6.10.2020

V útrobách Nemocnice AGEL Košice-Šaca by ste márne hľadali typický nemocničný pach. Jej chodbami sa totiž nesú vône od výmyslu sveta. Okrem nedávno získaného víťazstva v ankete Košičan roka by jej preto pokojne mohol prináležať aj štatút „prvej voňavej nemocnice.“

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Novorodeneckom oddelení Nemocnice AGEL Košice-Šaca majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


O zdravie pacientov v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa stará 236 lekárov

1.10.2020

Hoci si každý želá, aby bol hlavne zdravý, bez lekárov si náš život už nevieme ani len predstaviť. A aj preto oslavujeme ich prácu, ktorá ide ruka v ruke s poslaním, 1. októbra, kedy si pripomíname Medzinárodný deň lekárov. Pri tejto príležitosti sme sa pozreli na to, ako to vyzerá u nás - v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Prešovskí extraligoví volejbalisti testovali svoju výkonnosť

28.9.2020

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov dnes absolvovali v Košiciach každoročné diagnostické vyšetrenia. Lekári z ambulancie športového lekárstva na poliklinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca si pred začiatkom extraligovej volejbalovej sezóny „posvietili“ na ich výkonnosť.

Celý článok


Biele srdce putovalo aj do Košíc

25.9.2020

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky. A jedno také ocenenie putovalo aj do Nemocnice AGEL KošiceŠaca.

Celý článok


Hutníci darovali najvzácnejšiu tekutinu

21.9.2020

Dobrovoľníci z košických oceliarní dnes v rámci Hutníckej kvapky krvi, organizovanej už tradične v rámci podujatia Hutníci pre Košice 2020 – Dni dobrovoľníkov U. S. Steel Košice, darovali krv na Hematologicko-transfuziologickom oddelení polikliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala stovky plienok

18.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Košice-Šaca takmer 370 plienok.

Celý článok


V nemocnici AGEL Košice-Šaca vysterilizujú denne materiál v objeme viac ako 21 tisíc litrov

10.9.2020

Je skryté pred zrakmi pacientov, ale mimoriadne dôležité pre všetkých. Reč je o centre sterilizácie v nemocniciach. Sterilizáciu zdravotníckeho materiálu v nemocnici AGEL Košice-Šaca zabezpečuje pracovisko Centrálnej sterilizácie vybavené prístrojovou technikou, počítačovým zariadením a informačným systémom patriacim k najmodernejším na Slovensku. Súčasťou deväťčlenného ženského kolektívu pracoviska sú certifikované sestry, odborníčky na dezinfekciu a sterilizáciu.

Celý článok


Koronavírus vs. chrípka: Základné odporúčania, rozdiely, tipy na posilnenie imunity a kedy je lepšie nechať deti doma!

9.9.2020

Začína sa chrípkové obdobie a epidemiologická situácia stále nie je priaznivá. Preto sme vyspovedali praktického lekára pre dospelých MUDr. Kristiána Bucsaya z Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktorý spolu s farmaceutom Mgr. Dávidom Ferkom zodpovedal základné otázky – ako sa dá rozoznať chrípka od koronavírusu? Kedy vyhľadať lekára? Aký má názor na očkovanie a pomôžu nám aj „babské recepty“?

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca zasadala Rada Asociácie nemocníc Slovenska

9.9.2020

Členovia Rady Asociácie nemocníc Slovenska sa dnes zišli na pôde Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Hlavnou témou tretieho výjazdového zasadnutia bola výmena informácií k aktuálnej situácii v súvislosti s pandémiou Covid-19 a príprava rokovaní o rozpočte pre rok 2021 v rezorte zdravotníctva.

Celý článok


Aké pohybové ťažkosti nás trápia najviac a prečo je rehabilitácia tak dôležitá?

8.9.2020

Svetový deň fyzikálnej terapie (8. september) je príležitosťou pripomenúť si prácu tých, ktorí nám pomáhajú zostať mobilnými a aktívnymi. História fyzioterapie sa v Šaci začala písať ešte v roku 1961, kedy v priestoroch starej nemocnice vznikol úsek fyziatrie určený pre rehabilitáciu hospitalizovaných pacientov. Neskôr, v roku 1973, bolo v Šaci otvorené 1. lôžkové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie v Československu, ktoré funguje doteraz. V dnešnej podobe už ako Klinika liečebnej rehabilitácie nemocnice AGEL Košice-Šaca. Ročne tu preliečia viac ako 8 tisíc pacientov ambulantne a tisíc formou hospitalizácie.

Celý článok


Adela Olšavská z Nemocnice AGEL Košice-Šaca Slovenkou roka Obrovský úspech po 44 rokoch práce

31.8.2020

Konkurencia bola naozaj vysoká, no prvenstvo jej patrí zaslúžene. Vedúca pôrodná asistentka Nemocnice AGEL Košice-Šaca Bc. Adelka Olšavská, ktorá o inej práci nikdy ani neuvažovala a venuje sa jej neuveriteľných 44 rokov, si v nedeľu večer odniesla z Bratislavy ocenenie Slovenka roka v kategórii ZDRAVOTNÍCTVO.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca denne vyperú tonu bielizne

4.8.2020

Nemocnica AGEL Košice-Šaca si ako jedna z mála nemocníc sama perie nemocničnú bielizeň. O celý servis sa starajú trinásti zamestnanci nemocnice a už takmer mesiac používajú aj novú práčku, ktorá zabezpečuje ergonomicky vhodnejšiu a technicky ľahšiu manipuláciu s bielizňou. Práčka vykonáva aj automatické váženie nemocničnej bielizne, čo tiež uľahčuje fyzicky náročnú prácu zamestnancov.

Celý článok


Praktické sestry si s podporou AGEL SK zvyšujú kvalifikáciu Diplomy má prvých 24 absolventiek

28.7.2020

AGEL SK, poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, už 4 roky úzko spolupracuje s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a aj vďaka tomu si 24 praktických sestier z nemocníc siete AGEL SK na východnom Slovensku zvýšilo prostredníctvom štúdia kvalifikáciu na všeobecnú sestru. Vzhľadom na to, že promócie sú momentálne zrušené, vedenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca a vedenie spoločnosti AGEL SK im slávnostne odovzdalo diplomy v priestoroch nemocnice.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa za polroka narodilo takmer 900 bábätiek Počet pôrodov stúpol

22.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícka klinika v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je stále viac a viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Dôkazom toho je fakt, že aj napriek šíriacej sa epidémii v prvom polroku sa narodilo o 40 bábätiek viac, ako v rovnakom období minulého roka.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Košice-Šaca opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Namiesto cvičenia darovali 13 litrov krvi

24.6.2020

Športovci z Moldavy nad Bodvou a okolia v utorok ráno prišli do fitness centra, ale činky vymenili za ihly. Veľmi obľúbený mobilný odber krvi sa v Grizzly Fitness Club konal už piatykrát. Mladí ľudia opäť nesklamali a prišli v hojnom počte. 29 darcov sa spolu podelilo o 13 litrov krvi.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu

22.6.2020

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu. Táto stavba nebola situáciou vyvolanou novým koronavírusom zasiahnutá tak, ako projekty v iných zdravotníckych zariadeniach siete AGEL, a to predovšetkým z dôvodu, že sa vykonávali zväčša výkopové práce a prekládky sietí. Nový urgentný príjem by mal byť hotový najneskôr v januári 2022. Zhotoviteľom stavby je na základe výsledku verejného obstarávania spoločnosť MARCUS INDUSTRY, a.s.

Celý článok


Príďte darovať krv, vyšetria vám aj protilátky na koronavírus

16.6.2020

Každý rok si 14. júna celý svet pripomína svetový deň darcov krvi. Cieľom je vyzvať čo najviac ľudí, aby sa darcami stali a krv darovali pravidelne. Pri tejto príležitosti zdravotníci z Hematologicko-transfuziologického oddelenia Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pozývajú širokú verejnosť na dva mobilné odbery počas mesiaca jún.

Celý článok


Ortopédi v Šaci si zdokonaľujú chirurgické zručnosti na suchých modeloch

10.6.2020

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, ktorá je výučbovým strediskom Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, má k dispozícii výučbové pracovisko pre medikov, absolventov, ale aj mladých lekárov. Operáciu ramenného či bedrového kĺbu si môžu vyskúšať na trenažéri.

Celý článok


V hyperbarickej komore sa liečia poruchy sluchu, ale aj otravy oxidom uhoľnatým

29.5.2020

Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, má na svojom špecializovanom pracovisku k dispozícii 13 miestnu hyperbarickú komoru. Hyperbarická oxygenoterapia slúži ako jediná účinná a rýchla liečba pri otravách oxidom uhoľnatým, liečia sa ňou však aj pacienti z oddelenia otorinolaryngológie a neurológie, či potápači a športovci.

Celý článok


Košická rehabilitácia funguje naplno, opatrenia ale naďalej platia

28.5.2020

Klinika liečebnej rehabilitácie Nemocnice Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Klinika fungovala aj v predchádzajúcich dvoch mesiacoch, avšak v obmedzenom režime, v týchto dňoch sa už vracia do bežného režimu.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca opäť môžete absolvovať preventívnu prehliadku

22.5.2020

Diagnostické centrum Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, na základe uvoľňovania opatrení v súvislosti s pandémiou spúšťa od pondelka 25. mája 2020 preventívne prehliadky pre klientov. Vyšetrovať sa bude v plnom rozsahu, avšak za sprísnených hygienických opatrení.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca vyšetria protilátky na COVID-19 z krvi aj samoplatcom

21.5.2020

V Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, vyšetria zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 055 7234 333. Samoplatca zaplatí za vyšetrenie 19,- EUR priamo na recepcii nemocnice.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL postupne uvoľňujú opatrenia a rušia covidové lôžka

20.5.2020

Dvanásť nemocníc, patriacich do siete AGEL, v súvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR postupne uvoľňuje opatrenia, ktoré boli prijaté vzhľadom na pandémiu koronavírusu COVID-19. Nemocnice naplno rozbiehajú plánované operácie, obnovuje sa činnosť ambulancií, ktorých činnosť bola z časti obmedzená a vyčlenené, tzv. covidové lôžka sa postupne rušia a môžu ich opäť využívať pacienti na bežných oddeleniach nemocníc.

Celý článok


V nemocniciach stále platí prísny zákaz návštev, zdravotnícke zariadenie však môže udeliť výnimku

13.5.2020

Od 11. februára 2020 platí v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, prísny zákaz návštev. Od utorka 12. mája je vo výnimočných prípadoch návšteva blízkej osoby povolená. Potrebný je predchádzajúci súhlas lekára.

Celý článok


Pôrodnica v Šaci opäť povoľuje otca pri pôrode

7.5.2020

Pôrodnica v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, od pondelka 11. mája 2020 opätovne povolí prítomnosť otca, alebo inej sprevádzajúcej osoby, pri pôrode.

Celý článok


Primátorská kvapka krvi pripomenula oslavy Dní mesta Košice

7.5.2020

Na hematologicko-transfúznom oddelení Nemocnice Košice-Šaca, ktorá je členom skupiny AGEL, sa dnes ráno uskutočnila Primátorská kvapka krvi. Krv daroval primátor mesta Jaroslav Polaček, námestníčka Lucia Gurbáľová aj zamestnanci mesta Košice.

Celý článok


Nemocnica v Košiciach - Šaci spúšťa triáž pacientov v stane pred areálom nemocnice od stredy 15. apríla

14.4.2020

Zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, budú od stredy, 15. apríla, triediť pacientov v stane pred areálom nemocnice. Triedenie, tzv. triáž pacientov budú vykonávať zamestnanci nemocnice a študenti medicíny, ktorí pôsobia v nemocnici ako dobrovoľníci.

Celý článok


Krv potrebujú onkologickí pacienti, ale aj pacienti s úrazmi a tehotné ženy po komplikovanom pôrode

9.4.2020

Transfúzie krvi sú v nemocniciach potrebné aj v súčasnom období. Napriek tomu, že plánované operačné výkony boli v nemocniciach pozastavené do odvolania, neodkladnú operatívu lekári vykonávať musia. Pomoc darcov krvi na transfuziologických oddeleniach je preto nevyhnutná aj v tomto období. Krv potrebujú onkologickí pacienti, ale aj pacienti s úrazmi a tehotné ženy po komplikovanom pôrode.

Celý článok


200403 Koronavírus

3.4.2020

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pripravuje vysunuté pracovisko pre vykonávanie triáže – triedenia pacientov pred vstupom do areálu nemocnice. Rovnako tak má v príprave zabezpečenie odberového miesta pre testovanie na COVID-19. V týchto dňoch sa realizuje postavenie stanov pred areálom a pracuje sa na zabezpečení materiálno-technického vybavenia.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca pomáha aj dobrovoľníčka

3.4.2020

Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 si žiada vo všetkých nemocniciach maximálne nasadenie lekárov, sestier, ošetrovateľov. Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli v zdravotníckych zariadeniach prijaté, sú potrebné aj väčšie personálne kapacity na zvládnutie zmenenej organizácie každodenného chodu nemocníc počas mimoriadneho režimu. Jednou z možností, ako sa s touto situáciou vysporiadať, je aj nezištná pomoc zo strany dobrovoľníkov, prevažne z radov študentov medicíny. V Nemocnici Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, už prvá dobrovoľníčka prikladá ruku k dielu a okrem získania cenných skúseností pomáha nášmu personálu zvládať nápor, ktorý táto aktuálna epidemiologická situácia prináša.

Celý článok


V pôrodnici v Šaci sa rodí stále viac detí

26.3.2020

V pôrodnici Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa v tomto roku narodilo už 436 bábätiek. Je to o 74 viac ako v rovnakom období v minulom roku.

Celý článok


Zmena v prístupe na urgentný príjem v nemocnici Košice-Šaca

27.2.2020

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, informuje širokú verejnosť o zmene vstupu na urgentný príjem. Zmena je nevyhnutná v súvislosti so začatím prípravných prác na výstavbu nového urgentného príjmu.

Celý článok


Pôrod v pôrodnom boxe je intímnejší a pomáha navodiť domácu atmosféru

29.11.2019

Budúce mamičky môžu v pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca priviesť na svet svoje dieťa v pohodlí a intimite tzv. pôrodného boxu. Rodičku môže sprevádzať otec dieťaťa, prípadne iná doprevádzajúca osoba, ktorá prichádza do pôrodnice spolu s budúcou mamičkou a zostane pri nej po celý čas až do skončenia pôrodu a preloženia matky a dieťaťa na oddelenie šestonedelia.

Celý článok


Na vzdelávacom podujatí V Nemocnici Košice-Šaca sa stretli sestry z celého Košického kraja

22.11.2019

XIII. ročník vzdelávacieho podujatia pre sestry Košického kraja zorganizovala Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III. Podujatie sa každoročne koná na pôde nemocnice v Šaci a je určené všetkým sestrám, ktoré majú záujem rozširovať si vedomosti v oblasti ošetrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


Mamičky sa učili poskytnúť prvú pomoc novorodeniatkam a malým deťom

6.11.2019

Poskytnúť niekomu prvú pomoc je náročné. O to viac, keď ide o naše vlastné dieťa. Dnes si to v praxi vyskúšalo pätnásť mamičiek, ktoré do Nožičkova v Košiciach prišli aj so svojimi deťmi.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca najlepšou v prieskume INEKO za rok 2019

14.10.2019

Nemocnica Košice - Šaca 1.súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa podľa hodnotenia INEKO stala Nemocnicou roka 2019 v kategórii všeobecných nemocníc. Po predchádzajúcich druhých miestach tento rok na základe výborných výsledkov u všetkých šiestich hodnotených kritériích nemocnica spomedzi troch desiatok konkurentov vyhrala.

Celý článok


Deň otvorených dverí prilákal do nemocnice v Šaci 700 návštevníkov

10.9.2019

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pripravila už III. ročník obľúbeného podujatia Deň otvorených dverí. V sobotu, 7. septembra, ponúkla zamestnancom a ich rodinám, ale aj širokej verejnosti kardiologické, očné a kožné vyšetrenia zdarma, ukázala budúcim mamičkám a oteckom zrekonštruované priestory pôrodnice a šestonedelia, hyperbarickú komoru a moderné pracovisko magnetickej rezonancie. Deti si prišli na svoje vďaka športovo-zábavným aktivitám v nemocničnom parku. Program spestrili partneri podujatia, ktorí prispeli vlastnou ponukou rôznych aktivít.

Celý článok


Operovať koleno a rameno sa učili na trenažéri

14.8.2019

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, ktorá je výučbovou základňou Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach pripravila v spolupráci s Lekárskou fakultou unikátny workshop nielen pre budúcich ortopédov. Medici, ale aj lekári, ktorí chceli zlepšiť svoje chirurgické zručnosti potrebné pri artoskopii kolena a ramena, si ich mohli natrénovať na trenažéri Virtamed. Tento workshop bol jediným svojho druhu nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.

Celý článok


Neurológovia v Šaci dostali ocenenie za starostlivosť o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

19.6.2019

Neurologické oddelenie Nemocnice Košice-Šaca dostalo opäť ocenenie GOLD STATUS medzinárodnej európskej spoločnosti pre cerebrovaskulárne ochorenia - The European Stroke Organisation (ESO). Predmetom ocenenia je správny manažment starostlivosti o pacienta s náhlou cievnou mozgovou príhodou (NCMP) ktorý si vyžaduje viacodborovú spoluprácu.

Celý článok


Oceliarska kvapka priniesla 16 litrov krvi

18.6.2019

Nemocnica Košice-Šaca a HC Košice zorganizovali už V. ročník Oceliarskej kvapky krvi. Darovať krv prišlo celkovo 35 darcov, z toho 17 hráčov klubu, medzi ktorými boli aj úplní nováčikovia, fanúšikovia, zamestnanci klubu a rodinní príslušníci našich hokejistov.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca kompletne zrekonštruovala pôrodnicu a oddelenie šestonedelia

29.4.2019

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica uviedla do prevádzky 5 nových pôrodných boxov, 2 nové operačné sály a kompletne zrekonštruované priestory šestonedelia. Výška investície do zrekonštruovania Gynekologicko-pôrodníckej kliniky a Novorodeneckého oddelenia presiahla 2 mil EUR. Spoločnosť AGEL a.s., do skupiny ktorej nemocnica v Šaci patrí, ich hradila z vlastných zdrojov.

Celý článok


V Košiciach sa stretli odborníci na liečbu ochorení chrbtice

26.4.2019

Klinika liečebnej rehabilitácie LF UPJŠ v Košiciach, Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v spolupráci so Slovenskou neurochirurgickou spoločnosťou a Technickou univerzitou v Košiciach usporiadali 25.-26. apríla už v poradí XVI. ročník Košických vertebrologických dní.

Celý článok


Chrípka na Slovensku neutícha. Viete ako sa brániť?

4.3.2019

Preplnené ambulancie ukýchaných pacientov, zákaz návštev v nemocniciach, zatvorené základné a materské školy. Jar nám už klope na dvere, no typicky zimné ochorenie - chrípka - nás aj v týchto dňoch ešte dokáže poriadne potrápiť.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca zomrela pacientka na chrípku

28.2.2019

V Nemocnici Košice-Šaca zomrela šesťdesiat dva ročná žena na chrípku. Potvrdila to patologicko-anatomická pitva.

Celý článok


Zdravotníci z nemocnice v Šaci sa podelili s bezdomovcami

12.12.2018

Zdravotníci z Nemocnice Košice-Šaca v rámci tradičnej predvianočnej aktivity NADÁCIE AGEL, vyzbierali deky, posteľné prádlo, uteráky a obuv. Tie smerovali do zariadenia pre ľudí v núdzi a bez domova Oáza – nádej pre nový život, v Bernátovciach. Zariadenie poskytuje prístrešok takmer tristo bezdomovcom.

Celý článok


Na vzdelávacom podujatí v šačianskej nemocnici sa zišlo viac ako 260 sestier

28.11.2018

Nemocnica Košice-Šaca v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III usporiadali v týchto dňoch XII. ročník vzdelávacieho podujatia Šačiansky deň ošetrovateľstva. Odborný program si prišlo vypočuť viac ako 260 sestier z Košického a Prešovského kraja.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca pomohla bariatria prvým dvom extrémne obéznym pacientom

24.10.2018

Chirurgická klinika v Šaci rozšírila portfólio chirurgických výkonov o bariatrické operácie. Tie pomáhajú extrémne obéznym pacientom, u ktorých nemala priaznivý účinok alebo úplne zlyhala konzervatívna liečba. Prvé operačné výkony v Šaci absolvovali dvaja pacienti naraz. Realizované boli v spolupráci s doc. MUDr. Pavlom Holéczym, CSc z partnerskej Vítkovickej nemocnice a.s. v Ostrave.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca je druhou najlepšou na Slovensku

10.10.2018

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, je podľa hodnotenia inštitúcie INEKO jednou z najlepších nemocníc na Slovenku. Spomedzi všeobecných nemocníc sa Nemocnica Košice-Šaca už po štvrtýkrát umiestnila na druhom mieste zo zariadení, ktoré boli zaradené do hodnotenia vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti. Ocenenie od neziskovej organizácie INEKO prevzal námestník riaditeľa LPS pre internistické odbory, MUDr. Ivan Skalina.

Celý článok


Tri behy naprieč Slovenskom podporia prevenciu zdravia

17.9.2018

V nedeľu 16. septembra odštartoval v Bratislave, beh zdravia, ktorého cieľom je motivovať ľudí k pohybu a zdravému životnému štýlu. Podujatie, ktoré naprieč Slovenskom prepojí Bratislavu s Banskou Bystricou a Košicami, podporia viaceré zdravotnícke zariadenia a známe tváre.

Celý článok


Budúce mamičky budú v Šaci rodiť v nadštandardných pôrodných boxoch

14.8.2018

Pôrodnica v Nemocnici Košice-Šaca, člen skupiny AGEL, spúšťa veľkú rekonštrukciu. Tá bude prebiehať v dvoch etapách a neobmedzí rodičky ani bábätká. Kompletné ukončenie rekonštrukčných prác je naplánované na druhý štvrťrok 2019. Nemocnica Košice-Šaca vyčlenila na rekonštrukciu viac ako dva milióny eur z vlastných zdrojov.

Celý článok


Nemocnici v Šaci darovali hokejisti 10 litrov krvi

19.6.2018

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, spolu s hokejovým klubom HC Košice zorganizovali už IV. ročník Oceliarskej kvapky krvi. Verejné darovanie prinieslo 10 litrov toho najvzácnejšieho, čo nám koluje v žilách. Krv prišli darovať nielen hokejisti a manažment klubu, ale aj široká verejnosť.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca si uctili prácu zdravotných sestier

21.5.2018

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Košice III. spolu s vedením Nemocnice Košice-Šaca, člen skupiny AGEL, pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a pôrodných asistentiek udelili ocenenie Biele srdce štyrom zdravotným sestrám. Pripomenuli si tak dôležitosť povolania sestier celého sveta.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca získali najvyššie ocenenia primátora mesta Košice

11.5.2018

Oslavy Dní mesta Košice vyvrcholili 7. mája, kedy námestník primátora mesta Košice, Martin Petruško, na slávnostnom ceremoniály odovzdal vybraným jednotlivcom a kolektívom najvyššie mestské ocenenia. Dve z nich putovali do Nemocnice Košice-Šaca. Cenu primátora mesta Košice, ktorá sa každoročne udeľuje vybraným jednotlivcom i kolektívom, ktorí sa svojou činnosťou zaslúžili o rozvoj mesta, v ktorom žijú a pôsobia si prebral MUDr. Jozef Kubašovský, aj celý kolektív Muskuloskeletálnej a športovej medicíny.

Celý článok


Sety život zachraňujúcich prístrojov od Lidla pomáhajú v Šaci aj dvojčatám

29.3.2018

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, má k dispozícii 2 život zachraňujúce sety pre novorodencov, na kúpu ktorých prispeli zákazníci Lidla prostredníctvom projektu Rozprávky, ktoré potešili všetky deti. Výhrevné lôžka, fototerapeutické LED lampy na liečbu žltačky a vysokoprietoková kyslíková terapia, sú pripravené zabezpečiť potrebnú starostlivosť aj dvojčatám, ktorých sa v Šaci rodí každým rokom viac.

Celý článok


V šačianskej nemocnici pri jednom operačnom zákroku odoperovali onkologickej pacientke časť prsníka a súčasne urobili jeho rekonštrukciu

15.2.2018

Na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa na operačnej sále stretli plastickí chirurgovia so špecialistami z Mamárneho centra, aby pri jednom operačnom zákroku onkologickej pacientke odoperovali časť prsníka postihnutého zhubným nádorom a súčasne urobili jeho rekonštrukciu. Workshop viedli prednosta Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice Košice-Šaca MUDr. Peter Lengyel, PhD. spolu s prednostom Kliniky plastickej a estetickej chirurgie Univerzitnej nemocnice v Bratislave, Nemocnice Ružinov MUDr. Drahomírom Palenčárom, PhD. Spoločne odovzdávali svoje skúsenosti a prehlbovali vedomosti mladým plastickým chirurgom a lekárom z Mamárneho centra.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca sa v roku 2017 narodilo 1 946 detí a dostali aj mená ako Achiles či Shanaya

4.1.2018

V roku 2017 sa v pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, narodilo 1 946 detí. Oproti predošlému roku mali mierny náskok dievčatá, ktorých sa narodilo 977. Chlapcov sa narodilo 969. Tím lekárov Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia pomohol na svet v uplynulom roku aj dvojčatám a to v dvadsiatich troch prípadoch.

Celý článok


Silvestrovské úrazy, spravidla devastačné, majú na svedomí výbuchy pyrotechniky

27.12.2017

Úrazy spôsobené petardami, výbušnou pyrotechnikou, otvoreným ohňom alebo vriacim nápojom môžu znepríjemniť nielen začiatok nového roka, ale v lepšom prípade zanechať celoživotné estetické následky, v horšom spôsobiť invaliditu alebo smrť.

Celý článok


Štedrovečerný stôl láka kombináciou jedál, ktoré môžu ohroziť naše zdravie

22.12.2017

Máme pred sebou posledné dni pred tým, ako sadneme za spoločný sviatočný štedrovečerný stôl. Lekárka Internej kliniky Nemocnice Košice-Šaca, člen skupiny AGEL, MUDr. Katarína Hricová radí, ako predísť prejedeniu sa, problémom s trávením, ktoré by nás mohli priviesť k lekárovi.

Celý článok


Inovatívny nápad praktikanta Kliniky liečebnej rehabilitácie v Šaci vyhral na medzinárodnom sympóziu

11.10.2017

Nové techniky a technológie v medicíne boli nosnou témou XI. ročníka vedeckého kongresu AGEL Sympózium, ktoré sa konalo v dňoch 5. - 6. 10. 2017 v Olomouci. Priestor dostala aj prezentácia študenta vyššieho odborného vzdelávania strednej zdravotníckej školy v Košiciach, ktorý vykonáva prax na Klinike liečebnej rehabilitácie Nemocnice Košice-Šaca, Patrika Konrádyho. Vedeckú radu zloženú z lekárov najviacej zaujal poster prezentujúci návrh mobilnej aplikácie na diagnostiku pohybového aparátu.

Celý článok


Neurologické oddelenie šačianskej nemocnice bolo ocenené za starostlivosť o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

9.10.2017

Neurologické oddelenie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, dostalo ocenenie GOLD STATUS za starostlivosť o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou. Ocenenie európskej spoločnosti združujúcej vedcov, lekárov a národné odborné spoločnosti pre cerebrovaskulárne ochorenia The European Stroke Organisation (ESO) bolo nemocnici udelené počas 45. slovenského a českého cerebrovaskulárneho kongresu, ktorý prebiehal od tretieho do šiesteho októbra v Košiciach.

Celý článok


Druhý ročník mobilného odberu krvi športovcom vo fitku prekvapil rekordnou účasťou darcov

13.9.2017

Zdravotníci z Hematologicko-transfuziologického oddelenia Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa opäť vybrali za darcami do terénu. Do Grizzly Fitness Clubu v Moldave nad Bodvou prišlo 47 dobrovoľných darcov, čo je o 14 viac, ako v minulom roku. Druhý ročník tejto úspešnej akcie vyniesol takmer 19 litrov krvi.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícka klinika dostala nový mobilný USG prístroj

23.8.2017

Gynekologicko-pôrodnícka klinika LF UPJŠ, Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, dnes dostala nový mobilný USG prístroj. Slúžiť bude lekárom na pôrodníckej sále, na jednotke intenzívnej starostlivosti pri lôžku pacientok, ale aj pri gynekologických operáciách na operačnej sále. Nový mobilný ultrazvuk odovzdal nemocnici generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

Celý článok


Preventívne prehliadky sú stále podceňované, zdravotníci zo Šace šíria osvetu v teréne

19.8.2017

Zdravotníci z Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, aj počas letných mesiacov neúnavne šíria osvetu o dôležitosti preventívnych prehliadok. S rôznymi diagnostickými meraniami sa zúčastňujú na športových podujatiach venovaných nielen športovcom, ale aj deťom, či celým rodinám. Merajú, vyhodnocujú, odporúčajú, odpovedajú na otázky a snažia sa presvedčiť ľudí, že zdravie je to najdôležitejšie v živote človeka a pritom tak málo sa oň staráme.

Celý článok


Prvý mobilný robot novej generácie v nemocničnom prostredí

26.7.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach, Katedrou eletrotechniky a mechatroniky, dnes slávnostne uviedli do procesu mobilného robota novej generácie, ktorý preberie časť práce zdravotníckeho personálu. Pathfinder je unikátny autonómny robot novej generácie určený na transport materiálu medzi jednotlivými pracoviskami v medicínskom prostredí.

Celý článok


Oceliari nesklamali, darovali 14 litrov krvi

27.6.2017

Hokejisti HC Košice si dnes na ZŠ Považská v Košiciach nechali napichnúť žily a darovali krv ľuďom v núdzi. Mnohí z nich sa vrátili do svojej školy, aby išli príkladom mladým nádejným kolegom, ktorých na škole v súčasnosti vyrastá sto štyridsať. Oceliarskej kvapky krvi sa zúčastnilo 30 darcov. Medzi dobrovoľnými darcami boli okrem hokejistov aj funkcionári HC Košice, pedagógovia školy, rodičia detí a fanúšikovia.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca privítala v Deň otvorených dverí stovky návštevníkov

23.6.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, privítala vo štvrtok 22. júna, na 1. ročníku Dňa otvorených dverí, stovky návštevníkov. Bezplatné vyšetrenia vo vybraných ambulanciách a prehliadku hyperbarickej komory využili dospelí návštevníci, deťom sa viac páčili aktivity v nemocničnom parku, ktoré pripravil partner podujatia Projekt Active life.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca si v piatok uctili prácu zdravotných sestier. Ocenenie Biele srdce si odniesli 4 zdravotné sestry

22.5.2017

12. máj je Medzinárodným dňom sestier a pôrodných asistentiek. Vedenie nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, a Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Košice III. udelili ocenenie Biele srdce tento rok až štyrom zdravotným sestrám. Pripomenuli si tak dôležitosť povolania sestier nielen Nemocnice Košice-Šaca, ale celého sveta.

Celý článok


V Košiciach sa uskutočnil 15. ročník KOŠICKÝCH VERTEBROLOGICKÝCH DNÍ

28.4.2017

Klinika liečebnej rehabilitácie UPJŠ LF Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, usporiadala v spolupráci so Slovenskou neurochirurgickou spoločnosťou a Technickou univerzitou v Košiciach už v poradí 15. ročník Košických vertebrologických dní. Konferencia s medzinárodnou účasťou sa konala v týchto dňoch, 27. - 28. apríla 2017. Na podujatí sa prezentovala celá škála multidisciplinárnej diagnostiky, prevencie a najmodernejšej liečby ochorení chrbtice v podaní špecialistov zo Slovenska i zo zahraničia.

Celý článok


Lekárky zo Šace realizovali kardiovaskulárny skríning u športovcov na športovom podujatí Liptov RIDE

13.4.2017

Lekárky Internej kliniky UPJŠ LF Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, si zriadili provizórnu kardiologickú ambulanciu v telocvični, priamo v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka, na Liptove a vyšetrovali športovcov, ktorí sa zúčastnili podujatia Liptov RIDE. Cyklisti, bežci, skialpinisti, ale aj rekreační športovci, ktorí prišli podporiť svojich kolegov, si nechali natočiť 12 kľudové zvodové EKG + EKG automatický modul na vyhodnotenie rizika náhlej srdcovej smrti počas športu.

Celý článok


Najlepšou všeobecnou nemocnicou na Slovensku je Nemocnica Košice-Šaca

7.4.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, je podľa hodnotenia pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera najlepšou všeobecnou nemocnicou na Slovenku. Do prieskumu sa zapojilo viac ako 7000 poistencov, ktorí ohodnotili najlepšou známkou služby práve v šačianskej nemocnici.

Celý článok


Košice navštívilo takmer 200 odborníkov v rámci Seminára športovej medicíny

7.4.2017

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny UPJŠ LF Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v úzkej spolupráci s Internou klinikou UPJŠ LF v nemocnici Košice-Šaca usporiadali 7. apríla 2017, priamo v centre Košíc, vysoko odborné podujatie pod názvom Seminár športovej medicíny. Takmer 200 telovýchovných lekárov, ortopédov, internistov, fyzioterapeutov i zdravotných sestier z celého Slovenska i zo zahraničia si vymenilo odborné poznatky a skúsenosti z oblasti, o ktorej sa tak málo rozpráva a pritom je v dnešnej dobe tak aktuálna – športová medicína. Hlavnými témami stretnutia sú Nové trendy v športovej medicíne a Návrat k športu po úrazoch a operáciách muskuloskeletálneho aparátu.

Celý článok


Na seminári Športovej medicíny budú prednášať aj špecialisti zo Švédska

30.3.2017

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny UPJŠ LF, Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, ktorá je FIFA Medical Centre of Excellence, usporiada v dňoch 7. - 8. apríla 2017 odborné podujatie venované športovej medicíne. Účastníci sa môžu tešiť na bohaté skúsenosti a poznatky prednášajúcich zo Slovenska, Čiech, ale aj Švédska či Slovinska.

Celý článok


V rámci Valentínskej kvapky krvi prišlo darovať krv až 447 dobrovoľných darcov

17.3.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, dnes, 17. marca 2017, ukončila kampaň Červeného kríža „Valentínska kvapka krvi“, ktorá trvala celý mesiac. Počas tohto obdobia sa zdravotníci z Hematologicko-transfúzneho oddelenia zúčastnili štyroch mobilných odberov na stredných a vysokých školách v Košiciach. Dobrovoľní darcovia sa podelili o viac ako 200 litrov krvi.

Celý článok


Zelený zákal vyšetrili za 3 hodiny 165 ľuďom

17.3.2017

V rámci svetového týždňa glaukómu (zeleného zákalu) usporiadali zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, bezplatné meranie vnútroočného tlaku. V priebehu 3 hodín vyšetrili 165 záujemcov v nemocnici v Šaci, v očnej ambulancii na poliklinike, Vstupný areál U.S. Steelu a v AGEL ambulantnom centre v Košiciach. Až 28 pacientov dostalo na základe výsledku meraní odporučenie navštíviť odborníka a podstúpiť ďalšie vyšetrenie.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca otvorila úplne novú AGEL LEKÁREŇ

16.3.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL dnes, 16. marca 2017, slávnostne otvorila druhú AGEL LEKÁREŇ v Košiciach. Nová lekáreň sa nachádza na poliklinike Nemocnice Košice-Šaca, Vstupný areál U.S. STEEL a ponúkne klientom profesionálny prístup, kvalitné služby, väčší komfort a rýchlejšiu obsluhu v nových, moderných priestoroch. Svojou rozlohou, 240 m2, sa AGEL LEKÁREŇ zaraďuje medzi najväčšie na Slovensku. Celkové investície do rekonštrukcie priestorov a modernizácie interiéru tvoria viac ako 100 000 EUR.

Celý článok


Športová medicína bude predmetom medzinárodného stretnutia ortopédov, telovýchovných lekárov či traumatológov v Košiciach

8.3.2017

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny UPJŠ LF v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, usporiada v dňoch 7. – 8. apríla tohto roku 1. Seminár športovej medicíny s medzinárodnou účasťou v Košiciach.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie v Nemocnici Košice-Šaca dostalo život zachraňujúce prístroje pre novorodencov

1.3.2017

Vďaka projektu spoločnosti Lidl a Nadácie Pontis „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“ v týchto dňoch prevzalo novorodenecké oddelenie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1 súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, set prístrojov na záchranu života rizikového novorodenca.

Celý článok


Mladí ľudia môžu osláviť Valentína darovaním krvi aj priamo vo svojich školách

13.2.2017

Sviatok svätého Valentína je dňom, kedy obdarúvame ľudí, ktorých nosíme vo svojich srdciach. Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, už tradične posúva význam tohto sviatku a zapája sa do kampane Slovenského červeného kríža Valentínska kvapka krvi. Dobrovoľní darcovia môžu prísť darovať najvzácnejšiu tekutinu na hematologicko-transfúzne oddelenie (HTO), ktoré sa nachádza na poliklinike vstupného areálu USS, každý deň okrem utorka, v čase od 6.30 do 11.00 hodiny. Zdravotníci HTO absolvujú počas akcie 4 mobilné odbery na stredných a vysokých školách a študentských domovoch.

Celý článok


Svetový deň proti rakovine si zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca pripomenú edukáciou širokej verejnosti spolu s Ligou proti rakovine

3.2.2017

Medzinárodná únia proti rakovine vyhlásila v roku 2002 svetový deň boja proti rakovine. Každoročne si ho pripomíname 4. februára. Prostredníctvom rôznych projektov a iniciatív sa zdôrazňuje prevencia rakovinových ochorení a zdravý životný štýl. Zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, spolu s Ligou proti rakovine tento rok pripravili informačno-edukačné podujatia pod názvom „Prevencia je cesta“.

Celý článok


V Šaci sa rodí dobre, svedčí o tom fakt, že sa tu v roku 2016 narodilo o 124 detí viac ako v roku predchádzajúcom

3.1.2017

V Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa narodilo v roku 2016 až 1 980 detí, čo je o 124 detičiek viac v porovnaní s rokom predošlým. Prvé novorodeniatko roku 2017 privítal tím lekárov a sestier Gynekologicko-pôrodníckej kliniky v nedeľu 1. januára o 8.25, kedy sa na svet vypýtal Peťko. Prvorodené dieťatko mamičky Viktórie a otecka Petra z Košíc je zdravý chlapček s ideálnymi mierami 3 830 gr. a 52cm. Nový rok na Gynekologicko-pôrodníckej klinike v Šaci bol v porovnaní s bežnými dňami v roku pokojný, narodili sa iba 4 bábätká, pričom zvyčajne sa tu narodí aj 7 detí denne. 4 bábätká sa narodili na Silvestra aj na Vianoce.

Celý článok


Zdravotníci z AGEL ambulantného centra vyšetrovali oči a znamienka deťom aj dospelým

12.12.2016

Zdravotníci z AGEL ambulantného centra v Cassovare, ktoré je členom skupiny AGEL, v sobotu, 10. decembra 2016, vyšli do terénu a vyšetrovali zrak a znamienka dospelým i deťom. Spolu s nimi sa mikulášskej akcie v Cassovar Business Centre zúčastnil aj 1. Lions Club Košice a Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, ktorí zdravotníkom poskytli prístroj na meranie detského zraku. Spoločnými silami sme tak mohli vyšetriť viac ako 130 detí, z ktorých 17 dostalo odporúčanie navštíviť oftalmológa.

Celý článok


Minister zdravotníctva SR navštívil Nemocnicu Košice-Šaca

2.12.2016

Minister zdravotníctva Slovenskej republiky JUDr., Ing. Tomáš Drucker navštívil dnes, 2. decembra 2016, Nemocnicu Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL. Prijal ho predseda predstavenstva AGEL SK Ing. Michal Pišoja, podpredseda predstavenstva AGEL SK a riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA a predseda predstavenstva nemocnice RNDr. Tomislav Jurik, CSc. Spoločne absolvovali prehliadku nového operačného centra a unikátnej magnetickej rezonancie.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice Košice–Šaca zmerali glykémiu takmer 400 záujemcom

15.11.2016

Zdravotníci z Nemocnice Košice-Šaca 1. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, počas Svetového dňa diabetu bezplatne zmerali glykémiu – hladinu cukru v krvi takmer 400 záujemcom. Včera 14. novembra sestry z internej kliniky a diabetologickej ambulancie venovali dopoludnie širokej verejnosti priamo v nemocnici a dnes na poliklinike U.S. Steel. Záujem o bezplatné meranie prejavili nielen pacienti, ale aj samotní zamestnanci nemocnice a spoločnosti U.S. Steel, ktorí myslia na svoje zdravie.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca je jednou z najlepších na Slovensku

3.11.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, je podľa hodnotenia inštitúcie INEKO jednou z najlepších nemocníc na Slovenku. Spomedzi všeobecných nemocníc sa Nemocnica Košice-Šaca opätovne umiestnila na druhom mieste zo zariadení, ktoré boli zaradené do hodnotenia vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2012-2015. Podpredseda predstavenstva a riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca MUDr. Ján Slávik, MBA, prevzal dnes, 3.11.2016, od neziskovej organizácie INEKO diplom.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca vznikla prvá klinika všeobecného lekárstva na Slovensku a nová klinika muskuloskelektálnej a športovej medicíny

2.11.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa môže pochváliť prvou klinikou všeobecného lekárstva na Slovensku a novou klinikou muskuloskelektálnej a športovej medicíny. Dekan Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, prof. MUDr. Daniel Pella, PhD., odovzdal slávnostný dekrét prednostovi Kliniky všeobecného lekárstva UPJŠ LF v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica prof. MUDr. PhDr. Petrovi Kalaninovi, PhD., a prednostovi Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny UPJŠ LF v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica MUDr. Petrovi Polanovi, PhD., MPH, priamo na pôde nemocnice, dnes 2. novembra 2016. Slávnostného odovzdania dekrétov sa zúčastnilo vedenie nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA, námestník liečebno preventívnej starostlivosti (LPS) pre internistické odbory MUDr. Ivan Skalina, námestník LPS pre chirurgické odbory MUDr. Andrej Vrzgula, PhD., námestník pre ambulancie MUDr. Maroš Varga a námestníčka pre ošetrovateľstvo dipl. sestra Mária Vinterová.

Celý článok


Nemocnica v Košiciach-Šaci rozšírila parkovacie kapacity pre pacientov

20.10.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, rozšírila parkovacie kapacity pre pacientov a od 1. novembra 2016 zníži poplatky za parkovanie na vonkajšom parkovisku pred nemocnicou i za parkovanie v areáli nemocnice. Vedenie nemocnice sa rozhodlo riešiť nedostatok parkovacích miest pre pacientov a návštevníkov tak, že doteraz vyhradené parkovacie miesta pre zamestnancov sprístupnilo širokej verejnosti. Počet parkovacích miest pre pacientov sa tak zvýšil o viac ako 70. Investícia do modernizácie nového parkovacieho systému stála nemocnicu takmer 15 000 Eur.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca rozdala seniorom 100 balíčkov pomôcok a množstvo cenných rád

18.10.2016

Nemocnica Košice-Šaca 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, oslávila mesiac úcty k starším, ktorým je už tradične október. Lekári a sestry z oddelenia dlhodobo chorých, ktorí so starobou, jej krásou i trápeniami prichádzajú do úzkeho kontaktu denne v práci dnes, 18. októbra 2016, zorganizovali v spolupráci s firmou Hartmann doobedie venované poradenstvu seniorom. Ústrednou myšlienkou zdravotníckych pracovníkov bola „Staroba sa nás týka, my ju chceme vidieť, počuť, objať a pomôcť niesť“. Na akcii sa zastavila celá stovka pacientov, ktorí si odniesli balíček s kozmetikou, pomôckami pre inkontinenciu, prospekty týkajúce sa rôznych typov diét podľa konkrétneho ochorenia i cenných rád ohľadom starostlivosti o seniorov.

Celý článok


Unikátny mobilný odber krvi vo fitness centre prispel hematologicko-transfúznemu oddeleniu Nemocnice Košice-Šaca 14 litrami

11.10.2016

Celý tím hematologicko-transfúzneho oddelenia Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa už 10. krát tento rok vydali na mobilný odber krvi, aby doplnili zásoby najvzácnejšej tekutiny, ktorá zachraňuje život. Tento raz ich pozvali majitelia Grizzly Fitness Club v Moldave nad Bodvou, Zoltán Kiss, Tomáš Kiss a Roland Szabó, ktorí zároveň krv aj darovali. Tento mobilný odber prispel štrnástimi litrami životodarnej tekutiny.

Celý článok


Zubná ambulancie otvorila svoje dvere všetkým, ktorí chcú rozdávať zdravý úsmev

7.10.2016

Zubná ambulancia MUDr. Barbary Petríkovej v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, otvorila dnes svoje dvere všetkým, ktorí túžia po krásnom, ale hlavne zdravom úsmeve. Urobili tak na oslavu Svetového dňa úsmevu, ktorý sa každoročne oslavuje v prvý októbrový piatok.

Celý článok


V Košiciach si 330 odborníkov z celého sveta vymenilo najnovšie poznatky z oblasti popáleninovej medicíny

23.9.2016

7. stredoeurópsky popáleninový kongres a XXI. Výročná konferencia spoločnosti popáleninovej medicíny, ktoré zorganizovala Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zahájili vysoko odborné podujatie určené lekárom aj zdravotným sestrám 22. septembra 2016 o 9:00 hod. v hoteli Doubeltree by Hilton, v Košiciach. Až 330 dborníkov z oblasti popáleninovej medicíny si počas dvoch dní naplnených odbornými prednáškami súbežne pre lekárov aj sestry vymenili svoje poznatky a odovzdali skúsenosti s termickými úrazmi a ich následnou liečbou u detí aj dospelých.

Celý článok


Zdravotníci z Nemocnice Košice–Šaca pomáhajú, aj športujú

14.9.2016

Lekári aj sestričky z Nemocnice Košice-Šaca 1. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, počas trvania Európskeho týždňa športu pomáhajú športovcom na rôznych podujatiach ako zdravotnícky dozor. Starajú sa o bezpečnosť aj prípadné úrazy, ošetrujú rozbité kolená či tržné rany. Do športových podujatí sa zapájajú aj ako rekreační športovci.

Celý článok


Odborníci na popáleniny z celého sveta sa stretnú v Košiciach

9.9.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, usporadúva v spolupráci s Lekárskou fakultou UPJŠ v Košiciach už 7. Stredoeurópsky popáleninový kongres. Tento rok sa očakáva účast viac než 150 lekárov a sestier z celého sveta, ktorí si odovzdajú najnovšie poznatky z oblasti popáleninovej medicíny a rekonštrukčnej chirurgie, ako aj z oblasti ošetrovania popálením postihnutých pacientov 22. a 23. septembra 2016 v hoteli Doubletree by Hilton, v centre Košíc, so začiatkom o 09:00 hodine. Vzdelávacieho podujatia, ktorého odborným garantom je MUDr. Peter Lengyel PhD., prednosta Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca, sa zúčastnia významné autority zo Slovenska, Českej republiky, Poľska aj Maďarska.

Celý článok


Nemocnica Košice–Šaca zaviedla ako jediná na Slovensku preventívny program na odhalenie rizika náhlej srdcovej smrti v športovej medicíne

6.9.2016

Nemocnica Košice-Šaca 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, obohatila program preventívnych prehliadok pre rekreačných, ale aj profesionálnych športovcov o vyšetrenie rizika náhlej srdcovej smrti. Stala sa tak jediným zdravotníckym zariadením na Slovensku, ktoré v súčasnosti toto vyšetrenie ponúka. Od začiatku augusta 2016 vyšetrenie náhlej srdcovej smrti absolvovali desiatky športovcov rôznych športových klubov, ako napríklad basketbalistky Good Angels Košice, hokejisti HC Košice či basketbalisti KB Košice, ktoré plne využívajú služby nemocnice v oblasti prevencie či následnej liečby. Program preventívnych prehliadok pre rekreačných, ale aj profesionálnych športovcov prebieha pod dohľadom celého tímu skúsených lekárov z oblasti ortopédie, telovýchovného lekárstva, kardiológie či internistov.

Celý článok


Detský rehabilitačný tábor pre deti po termickom úraze opäť na Šírave

25.7.2016

Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie, Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, tento rok opäť zorganizovala tábor pre deti po termickom úraze. Šesťdňový rehabilitačný pobyt, ktorý sa uskutočnil v hoteli Granit na Medvedej hore pri Zemlínskej Šírave, v termíne 20. – 25. júna 2016, aj tentokrát prebiehal pod vedením MUDr. Sone Babjákovej, lekárky Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie za účasti sestier a najmladšej lekárky MUDr. Eszter Balogh. Tábor organizuje Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie už od roku 1994 ako posthospitalizačnú starostlivosť a podporu pre deti z celého Slovenska, ktoré v minulosti utrpeli viac alebo menej závažný termický úraz, následkom ktorého im na tele aj na duši zostali mnohopočetné jazvy.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca sa rodí čoraz viac detí

14.7.2016

V pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromnej nemocnici, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 944 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 469 chlapčekov a 475 dievčatiek pomohli na svet zdravotníci v Šaci od začiatku roka 2016. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 40 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol február, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 172 mamičiek, čo je v porovnaní s minulým rokom o 30 detí viac.

Celý článok


Lekári z Nemocnice Košice-Šaca ošetrovali Sparťanov

11.7.2016

Nemocnica Košice-Šaca 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, participovala na sobotňajšom športovom podujatí SPARTAN RACE v centre Košíc. Zraneným pretekárom pomáhal 12 členný tím lekárov, sestier a záchranárov, ktorí ošetrili 47 účastníkov preteku.

Celý článok


Medzinárodná futbalová federácia FIFA udelila Nemocnici Košice-Šaca prestížny titul FIFA Medical Centre of Excellence

1.7.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, získala prestížny titul FIFA Medical Centre of Excellence. Rozhodnutie o jeho udelení je v rukách medzinárodnej futbalovej federácie FIFA a udeľuje sa iba najlepším pracoviskám sveta. Na Slovensku sa Nemocnica Košice-Šaca týmto ocenením dostáva do spoločnosti najprestížnejších svetových športovo-medicínskych centier. Slávnostná inaugurácia FIFA Medical Centre of Excellence Nemocnice Košice-Šaca sa uskutočnila dnes, 1. júla 2016 v priestoroch nemocnice.

Celý článok


Oceliarska kvapka krvi na ploche STEEL ARÉNY priniesla 12 litrov krvi

28.6.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, a HC Košice sa aj tento rok spojili pre dobrú vec a zorganizovali druhý ročník Oceliarskej kvapky krvi. Darovať krv priamo na plochu STEEL ARÉNY, prišli dvanásti hráči, hokejoví fanúšikovia aj zamestnanci HC Košice. Dobrovoľní darcovia tak odovzdali viac ako dvanásť litrov krvi.

Celý článok


Hokejisti HC Košice darujú krv priamo v Steel aréne, pridať sa môžu aj fanúšikovia

14.6.2016

Svetový deň darcov krvi sa pripomína od roku 2004 a patrí mu 14. jún. Hokejisti HC Košice si ho spolu s Hematologicko-transfúznym oddelením Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, pripomenú v utorok 28. júna 2016 v čase od 9.00 do 12.00 priamo na hokejovej ploche Steel arény dobrovoľným darovaním krvi. Už tradične sa stanú nielen hokejovým vzorom, ale aj záchrancami životov. Tentoraz sa k nim budú môcť pridať aj všetci fanúšikovia a široká verejnosť.

Celý článok


Barokomora v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica hostila potápačov, ktorí si vyskúšali ponor „nasucho“

1.6.2016

Šiesty ročník ECO akcie Čistenie Bukovca, ktorú každoročne organizuje POTÁPAČské centrum CMAS Košice bol opäť spojený s návštevou hyperbarickej komory na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica.

Celý článok


V Nemocnici Košice- Šaca liečia bolesti chrbta a pohybového aparátu unikátnou terapiou

31.5.2016

Klinika liečebnej rehabilitácie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, ako jediné pracovisko na východnom Slovensku, ponúka pacientom unikátnu nukleárnu magnetickú rezonančnú terapiu (NMR-T) prístrojom MBST®KernSpin OPENSYSTEM, zameranú na liečenie degeneratívnych ochorení chrbtice a pohybového aparátu.

Celý článok


Ocenenie BIELE SRDCE získali v Nemocnici Košice-Šaca až štyri sestry

23.5.2016

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Košice III si aj tento rok uctila neľahkú prácu sestier Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, ocenením BIELE SRDCE, ktoré vyjadruje charakter starostlivosti, vedomosti a humanitu, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva. Na regionálnej úrovni boli v piatok, 20.5.2016, za rozvoj na úseku ošetrovateľstva ocenené Mgr. Monika Sitárová, Timea Danielová, Anna Výrostková a Emília Homoľová.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca uviedla do prevádzky pracovisko magnetickej rezonancie s unikátnym otvoreným magnetom a novo vybudovanú Výdajňu zdravotníckych potrieb

23.5.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, otvorila dnes, 23. mája 2016, pre pacientov nové pracovisko magnetickej rezonancie (MRI) s unikátnym otvoreným magnetom, jediným svojho druhu na Slovensku. Celková výška investície na projekt pod názvom "Kompletizácia ambulantných röntgenologických vyšetrení zriadením pracoviska MR" predstavuje sumu 1.983.422 Eur. V rámci operačného programu Zdravotníctvo, spolufinancovaného fondom ERDF (Európsky fond regionálneho rozvoja) nemocnica získala, z prostriedkov Európskej únie a štátneho rozpočtu, nenávratný finančný príspevok vo výške 1.422.834 Eur. V rámci otvorenia MR bola do prevádzky slávnostne uvedená aj nová Výdajňa zdravotníckych potrieb, ktorá sa nachádza v priestoroch nemocnice.

Celý článok


Do Hutníckej kvapky krvi sa zapojilo 89 dobrovoľných darcov

13.5.2016

Zamestnanci Hematologicko-transfúzneho oddelenia Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, privítali v piatok, 13. mája 2016, na Poliklinike vstupného areálu U.S.Steelu, 89 dobrovoľných darcov krvi. Dobrovoľníci boli z radov zamestnancov spoločnosti U.S.STEEL, ale aj verejnosti.

Celý článok


Hutnícka kvapka krvi oslavuje 10. výročie

11.5.2016

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, pozýva v piatok, 13. mája 2016, na Polikliniku vstupného areálu U. S. Steelu dobrovoľných darcov nielen z radov zamestnancov spoločnosti U. S. Steel, ale aj verejnosti. Akcia Hutnícka kvapka krvi, ktorá oslávi tento rok svoje okrúhle 10. výročie, už tradične otvorí Dni dobrovoľníkov, ktoré sa uskutočnia 13. - 14. mája 2016.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca participovala na podujatí SPORT&FAMILY DAY v košickom Kulturparku

9.5.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa počas uplynulého víkendu zúčastnila na podujatí SPORT&FAMILY DAY v košickom KULTURPARKU v rámci projektu Košice Európske mesto športu. Nemocnica zabezpečila zdravotnícku pomoc počas bohatého programu určenému rodinám s deťmi, ktorého súčasťou bola v druhý májový víkend už tradične oslava Dňa matiek.

Celý článok


Kolektív Chirurgickej kliniky UPJŠ LF a Nemocnice Košice-Šaca bol ocenený primátorom mesta Košice

9.5.2016

Prednosta Chirurgickej kliniky Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, v Nemocnici Košice-Šaca a.s., MUDr. Andrej Vrzgula, PhD. v sobotu, 7. mája 2016, prebral Ocenenie primátora mesta Košice. Cenu udelil primátor mesta Košice MUDr. Richard Raši celému kolektívu lekárov a sestier Chirurgickej kliniky UPJŠ LF, pod vedením MUDr. Andreja Vrzgulu, PhD., za prínos v rozvoji miniinvazívnej chirurgie na Slovensku, za aktivity vo výučbovej, prednáškovej, publikačnej činnosti. Ďalej za pracovné aktivity, výsledky práce a vzdelávacie aktivity lekárov a sestier, za aktívnu spoluprácu s inými odbornými ustanovizňami, organizáciami, vzdelávacími inštitúciami, a za skvalitňovanie zdravotnej starostlivosti v odbore chirurgia nielen pre obyvateľov mesta Košíc a východného Slovenska, ale i celého Slovenska.

Celý článok


Nové AGEL AMBULANCIE v priestoroch Cassovar Business Center sú od dnes v plnej prevádzke

2.5.2016

V priestoroch nových moderných AGEL ambulancií na 1. poschodí obchodného centra Cassovar Business Center, na Žriedlovej 11, Košice, môžete od dnes, 2. mája 2016, vyhľadať pomoc všeobecného lekára, stomatológa, diabetológa, gynekológa, internistu, neurológa, chirurga či urológa. Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa kvalitou svojich služieb presunula bližšie k Vám, svojim pacientom, do centra mesta. Celková investícia do nových ambulancií, optiky a lekárne stála nemocnicu necelých 500 tisíc eur.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca participovala na podujatí TVRĎÁK 2016

2.5.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa v sobotu, 30. apríla 2016, zúčastnila na podujatí TVRĎÁK 2016 v rámci projektu Košice Európske mesto športu. Nemocnica vyslala na akciu dvoch záchranárov, ktorí spolupracovali s dobrovoľníkmi na trati a zamestnankyňu diagnostického centra, ktorá merala súťažiacim tlak a množstvo tuku v tele. Tento rok sa zúčastnilo viac než 800 „tvrďákov“, ktorí si otestovali svoju vytrvalosť, silu a trpezlivosť.

Celý článok


Viac než 250 odborníkov sa zíde na XIV. KOŠICKÝCH VERTEBROLOGICKÝCH DŇOCH

12.4.2016

Už po štrnástykrát usporiada Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, a Klinika liečebnej rehabilitácie prestížnu celoslovenskú konferenciu špičkových osobností z rôznych zdravotníckych oblastí s medzinárodnou účasťou. Tento rok sa očakáva účasť viac než 250 lekárov, ktorí sa budú vzájomne inšpirovať pri hľadaní a získavaní skúseností z praxe. Konferencia „XIV. KOŠICKÉ VETEBROLOGICKÉ DNI“ sa uskutoční 14. až 16. apríla 2016 v priestoroch Technickej univerzity Košice, so začiatkom o 9.30 hodine. Vzdelávacieho podujatia, ktorého odborným garantom je prednosta Kliniky liečebnej rehabilitácie MUDr. Ľudovít Želinský, PhD., sa zúčastnia okrem významných slovenských autorít aj účastníci zo zahraničia.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca bude so svojimi kvalitnými službami „Bližšie k Vám“

7.4.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa kvalitou svojich služieb presúva Bližšie k Vám, svojim pacientom. Slávnostné otvorenie nových AGEL Ambulancií, AGEL Lekárne a AGEL Optiky Nemocnice Košice-Šaca sa uskutočnilo dnes, 7. apríla 2016, za účasti vedenia Nemocnice Košice-Šaca a vedenia spoločnosti AGEL. Nové AGEL Ambulancie otvorila nemocnica pre verejnosť v centre mesta Košice v priestoroch Cassovar Business Centra, Žriedlová č. 11, 1. poschodie. AGEL Lekáreň a AGEL Optika sa nachádzajú na prízemí centra. Celková investícia do nových ambulancií, optiky a lekárne stála nemocnicu necelých 500 tisíc eur.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca bola obdarovaná Valentínskymi pohľadnicami s venovaním a poďakovaním od darcov krvi

5.4.2016

Riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, MUDr. Ján Slávik, MBA v týchto dňoch prijal z rúk riaditeľky ÚzS SČK Košice-mesto MVDr. Lucie Cangárovej zbierku 150 Valentínskych pohľadníc. Sú na nich venovania od darcov krvi, ktorí darovali krv, zachraňujú tak život a zdravie našim pacientom.

Celý článok


Novým riaditeľom Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica je MUDr. Ján Slávik, MBA

3.3.2016

Nemocnica Košice-Šaca, ktorú od novembra minulého roka manažérsky riadi spoločnosť AGEL, má od 1. marca 2016 nového riaditeľa. Stal sa ním MUDr. Ján Slávik, MBA, ktorý doposiaľ zastával funkciu medicínskeho riaditeľa nemocnice. Nahradil vo funkcii Ing. Michala Pišoju, ktorý riadil nemocnicu od decembra 2014, a ktorý aj naďalej ostáva v jej vedení ako podpredseda predstavenstva.

Celý článok


V Šaci opäť zaostríme na glaukóm - zelený zákal

1.3.2016

Po roku majú naši pacienti a návštevníci opäť možnosť nechať si vyšetriť zrak, aby zistili, či sa u nich prejavuje glaukóm, teda zelený zákal. V utorok 8. marca v čase od 8.00 – 13.00 hod. si môžu nechať odmerať očný tlak a zanalyzovať očný nerv priamo v priestoroch recepcie v Nemocnici Košice-Šaca, ktorú manažérsky riadi spoločnosť AGEL. Nemocnica sa tým zapojí do celosvetovej kampane Svetový týždeň glaukómu, ktorý vyhlásila Svetová glaukómová asociácia (WGA).

Celý článok